21.54

8 let, 3 mesece

Petek, 10. 4. 2015, 21.54

Risi po Hrvatih opravili še z Japonci

Slovenska hokejska reprezentanca je na drugi pripravljalni tekmi za majsko svetovno prvenstvo v jeseniški Podmežakli brez težav preskočila Japonce, ki so padli s 4:0.

Selektor Matjaž Kopitar je po zmagi s 5:2 na prvi pripravljalni tekmi proti Hrvaški tokrat lahko računal še na tri "Francoze": novega, starega francoskega prvaka Boštjana Goličiča ter podprvaka Anžeta Kuralta in Kena Ograjenška, zaigral pa je tudi Žiga Pavlin. V Sloveniji sta tudi že vratar Andrej Hočevar in Robert Sabolič ‒ ta je v domovino prispel tik pred srečanjem z Japonci in bo izpustil tudi nedeljsko tekmo z Madžari –, ki soigralcem, tako kot poškodovani branilec Mitja Robar (gre za poškodbo, ki jo je staknil že na Češkem) in oboleli napadalec Rok Tičar, nista mogla pomagati.

Slovenska ofenziva obrodila sadove

Podobno kot v Zagrebu je premierni reprezentančni obračun v prenovljeni Podmežakli v vratih začel Robert Kristan, ki v prvi tretjini ni imel pravega dela, saj je dogajanje skoraj vseh 20 minut bilo pred japonskimi vrati. Slovenci so drug za drugim obstreljevali vratarja Juta Ita –, gol je ves čas visel v zraku, napovedovali sta ga tudi dve prečki, okvir vrat sta zadela Jan Urbas in Miha Verlič.

Samuraji so do prvega pravega strela prišli šele v 15. minuti, a je Lix uspešno posredoval, risi pa še uspešneje in predvsem učinkoviteje nadaljevali srečanje. V 16. minuti je naprej podajo Tomaža Razingarja v zadetek spremenil Klemen Pretnar, ki je zadel z bližine, v 19. pa je za novo veselje med dobro tisoč glavo množico poskrbel Jaka Ankerst, ki se je po strelu z razdalje pred vrati dotaknil ploščka in soigralce na odmor popeljal z dvema zadetkoma prednosti.

Gorenjski dvojec zvišal, Lix zaklenil

Druga tretjina proti za Slovenijo tradicionalno neugodnemu tekmecu se je za rise začela odlično. Še preden so se gledalci dodobra usedli na svoja mesta, je Žiga Jeglič v 21. minuti še utrdil vodstvo. Sledili sta dve izključitvi na slovenski strani, med katerima so Japonci izboljšali razmerje strelov, ki je bilo v prvem delu izrazito v prid Kopitarjeve čete (24:4), znižanje zaostanka pa je Seijiju Takahashiju v 31. minuti preprečila prečka. Izbrana četa Allana Mahona, ki se na svetovno prvenstvo divizije I, skupine A (med 19. in 25. aprilom bo v Krakowu), pripravlja pri nas, je še naprej nadaljevala v hitrem ritmu, vendar pa ni našla rešitve za Kristana. So pa do zadetka prišli Slovenci, ki so v zadnjem delu tretjine spet prevzeli pobudo, in z zadetkom kapetana Tomaža Razingarja osem sekund pred drugim odmorom zvišali na 4:0.

Tudi zadnja tretjina je bila v primerjavi s prvo veliko bolj izenačena, Japonci so nemalokrat nevarno zaposlili Kristana, a se ta ni dal in jim z obrambami – izkazal se je v 53. minuti in povsem ob koncu, ko so se gostje sami znašli pred njim – kodral živce. Svoje priložnosti so imeli tudi Slovenci (nevarno sta poskušala Miha Verlič in Blaž Gregorc), vendar so tudi njihove ostale neizkoriščene in ostalo je pri zmagi s 4:0.

Tretjo zmago v seriji šestih pripravljalnih tekem bodo risi odigrali v nedeljo, ko se bodo v Budimpešti pomerili z Madžari.