22.18

8 let, 3 mesece

Četrtek, 3. 4. 2014, 22.18

Olimpija pričakovano in brez pretiranega veselja dvignila pokal

Hokejisti Olimpije so pričakovano, a ne s pretiranim veseljem dvignili v zrak pokal za 14. naslov državnih prvakov v samostojni Sloveniji. Na povratni tekmi so Jesenice premagali s 6:3.

Zeleno-beli so si že na ponedeljkovi tekmi z zmago s 5:1 priigrali lepo prednost pred drugo in hkrati zadnjo finalno tekmo. Kljub visokemu zaostanku so Jeseničani že po obračunu v Podmežakli napovedali, da se v Ljubljano ne bodo prišli zabavat in da si želijo vsaj zmage, če je že naslov nedosegljiv.

In po začetnem pritisku Olimpije, ki je imela v prvih petih minutah dvakrat igralca več, a številčne premoči ni izkoristila, so gostje naredili dober korak k uresničitvi svojih želja. V deveti minuti je Miha Brus izkoristil enega od prvih napadov gostov in poskrbel za navdušenje med jeseniškimi navijači. Slabe tri minute zatem – ko je na kazenski klopi sedel Boštjan Groznik – pa je jeseniški kapetan še drugič premagal Aleša Silo. A vodstvo železarjev s +2 je trajalo le pol minute. Rok Leber je v 12. minuti po podaji Anžeta Ropreta gostujočega čuvaja mreže Jureta Pavliča premagal med nogama. V 15. minuti pa je Olimpija le izkoristila tretji power-play, Anže Ropret je s strelom pod prečko postavil izid tretjine 2:2.

Sredi druge tretjine so imeli Jeseničani dobro minuto dva igralca več in lepo priložnost, da še enkrat povedejo, a je bil Sila vselej, tudi ob strelu Jureta Dolinška z bližine, na mestu. V 33. minuti je sledila menjava med ljubljanskima vratnicama, Silo je zamenjal Tomaž Trelc, ta je moral posredovati že kaj kmalu po prihodu v vrata. Razigrani Brus je namreč pobegnil Olimpijini obrambi, vendar je Trelc preprečil hat-trick. Ko je že kazalo, da bosta mreži v drugem delu mirovali, je v 39. minuti za 3:2 zadel junak prve zmage Ken Ograjenšek.

Okoli 1.500 hokejskih ljubiteljev je že ob uvodu zadnjega dela videlo pravo ofenzivo zeleno-belih, Ljubljančani so namreč v treh minutah dodobra prerešetali Pavličevo mrežo. Na 4:2 je v 41. minuti zvišal Miha Verlič, za 5:2 je minuto zatem zadel Ken Ograjenšek, šesti zadetek gostiteljev pa je v 44. minuti zabil Jaka Zdešar. Jeseničanom je do konca tretjine še uspelo znižati izid, za končnih 6:3 je zadel Peter Bizalj, več moči pa niso imeli.

Olimpija je tako slavila na obeh finalnih tekmah (skupni seštevek 11:4) in do 14. naslova državnega prvaka v samostojni Sloveniji prišla na rojstni dan trenerja Iva Jana. Člani zeleno-belega tabora so tako še tretjič zapored dvignili pokal, ki pa bi bil vreden veliko več, če bi jim v finalu nasproti stalo enakovredno moštvo profesionalnega kluba. A žal imamo v Sloveniji le en poklicni klub, pa še temu voda zelo teče v grlo.