12.34

8 let, 3 mesece

Nedelja, 23. 8. 2009, 12.34

Olimpija iz Švice s porazom

Hokejisti Tilie Olimpije so v soboto odigrali še drugo tekmo v Švici, vendar pa so tokrat morali priznati premoč ekipi Fribourga, ki se je veselila zmage s 5:2.

Po neodločenem rezultatu proti Lozani je v soboto čakala izbrance Danyja Gelinasa še tekma proti predstavniku najmočnejšega razreda švicarskega hokeja. Šlo je za moštvo Fribourg-Gotteron. Pred obračunom je prišlo do slovesnosti, saj je obračun pomenil predstavitev domače ekipe, v kateri je bil predstavljen vsak igralec in tudi prejel dres za novo sezono.

Švicarji so v tekmo vstopili silovito in se navijačem želeli prikazati v najboljši luči, saj so prvo tretjino dobili z 2:0. V drugi tretjini je padel le en zadetek, prav tako pa so ga dosegli domačini. V zadnji tretjini je "zmajem" le uspelo vzpostaviti ravnotežje, obe ekipi pa sta dosegli po dva zadetka (za "zeleno-bele" sta bila uspešna Žiga Pance in Ivo Jan). Igralci Olimpije so se po tekmi nemudoma odpravili proti Sloveniji. Sedaj jih čakajo štirje dnevi treningov, nato pa se bodo v petek pomerili proti VSV iz Beljaka, saj se začenja na Bledu Poletna liga Rudi Hiti.