11.11

8 let, 3 mesece

Sreda, 7. 1. 2015, 11.11

"Očitno res ne moremo brez drame. A hvala fantom za lepo darilo."

Po hodnikih dvorane Tivoli je v torek po zmagi s 3:2 nad Gradcem spet odmevala Rožica Modrijanov. A da so zmaji slišali ta napev, so v zadnji tretjini svojim privržencem pripravili dramatične minute.

"Očitno res ne moremo brez drame," je po drugi zmagi v treh dneh dejal trener Olimpije Fabian Dahlem, ki so mu varovanci v torek polepšali 49. rojstni dan, in se zahvalil ljubljanski falangi: "Lepo darilo. Hvala, fantje."

Obračun med Ljubljančani in gosti iz Gradca je v mnogih pogledih spominjal na nedeljskega proti Innsbrucku. Domači so povedli s 3:0, nato pa gostom dopustili, da so se približali na 3:2, a ob koncu zdržali obleganje panterjev, ki so v zadnji minuti napadli s šestimi možmi proti štirim.

"Bilo je res zelo podobno, vodili smo 3:0, pa potem 3:2, ampak le osvojili dve točki. V celoti gledano pa smo odigrali boljšo tekmo kot proti Innsbrucku in zasluženo zmagali," so bile besede Aleša Mušiča, ki je k slavju prispeval dva zadetka.

Pri njegovem drugem mu je za vodstvo s 3:0 podal Anže Ropret, ki ni mogel mimo dejstva, da so s soigralci že drugič v kratkem času tako "na lahko" zapravili ugodno vodstvo. "Dve zmagi in štiri točke je res lep dosežek, a vseeno … Dvakrat smo vodili s 3:0 in namesto da bi tekmo lepo mirno pripeljali do konca, smo se kar nekako ustavili in nehali igrati. Potem pa seveda vedno sledi napeta končnica. To moramo popraviti. Ampak pomembni sta dve zmagi."

Priprava na drugi del

Olimpija po 13. zmagi sezone ostaja tam, kjer je že vse tekmovalno obdobje. Na zadnjem mestu. Najpomembnejši del sezone se bo zanjo in še za pet moštev – trenutno najslabše kaže Innsbrucku, Celovcu, Dornbirnu in Gradcu, ki je včeraj izgubil še 15. na zadnjih 17 tekmah, – začelo februarja, ko se bo podala v boj za dve dodatni vstopnici. "Vemo, da po lestvici prav veliko ne moremo več napredovati, tako da se pripravljamo za drugih deset tekem. Vsaka tekma je že zdaj za nas kot končnica. Že zdaj igramo na tak način, kot bomo igrali potem," je Ropret potrdil, da bodo preostalih osem tekem rednega dela poskušali čim bolje izkoristiti za pripravo na februarski del.

Na naslednjih tekmah jim bo zagotovo lahko pomagal branilec Maks Selan, ki je uspešno prestal preizkušnjo, tako da je Olimpija sodelovanje z njim podaljšala do konca sezone, drugače je z osmoljencema nedeljske tekme Tomom Zanoškim in Matejem Hočevarjem. Poškodba Zanoškega (prst) sicer ni tako huda, njegovo okrevanje bodo spremljali dnevno, medtem ko Hočevar (rama) še lep čas ne bo pripravljen na igro.

Ljubljančani imajo zdaj dva dni tekmovalnega odmora, prihodnjo tekmo bodo odigrali v petek, ko se bodo na Koroškem spopadli s Celovcem.