Liga NHL, 8. december

Buffalo Sabers uspel preobrat, Golden Knights dobili petardo

Colin Miller | Foto Gulliver/Getty Images

V noči na ponedeljek je bilo v ligi NHL pet obračunov. Zanimiv obračun je bil med Edmonton Oliers in Buffalo Sabers, ki se je končala v podaljšku.

Edmonton je tokrat na domačem ledu gostil Buffalo Sabers. Sprva je kazalo, da bodo domači hokejist dobili tekmo pred domačimi gledalci, a je nato sledil preobrat. V prvi tretjini sta gol za Edmonton dosegla Kyle Okposo in Johan Larsson.

V drugi tretjini so imeli svoje minute hokejisti Buffalo Sabers. V deveti minuti druge tretjine je zadel Riley Sheahan, v drugi tretjini pa je bil uspešen Joakim Nygard. V zadnji tretjini ni bilo golov, zato je tekmo odločal podaljšek. V drugi minuti podaljška je zmagoviti gol dal Colin Miller.

Vegas Golden Knights so doma doživeli boleč poraz. Od njih so bili boljši New York Rangers, ki so jih premagali s 5:0.

Arizona je v Chicagu dvakrat zaostajala za dva gola in na koncu slavila v kazenskih strelih. Carl Soderberg je za zmagovalce dosegel gol in asistenco, gola sta pred kazenskimi streli za goste zadela še Christian Fischer in Conor Garland, vratar Darcy Kuemper pa je zmogel 26 obramb. Na drugi strani je tri točke z golom in podajama vpisal Jonathan Toews, kar 44 strelov gostov pa je zaustavil vratar Robin Lehner.

Igralci Winnipeg Jets so doma ugnali Anaheim Ducks s 3:2, hokejisti Floride Panthers pa so v San Joseju nadigrali Sharks s 5:1.