9.43

8 let, 3 mesece

Sreda, 6. 5. 2015, 9.43

Matjaž Kopitar: Ne bom komentiral, ker niti ne smem

"Videl sem že veliko hokeja, a tokrat sem videl nekaj novega," je bil po porazu Slovenije s Slovaško z 1:3 jezen Matjaž Kopitar in s prstom pokazal na sodniški kriterij.

Slovenska reprezentanca je v torek na tretji tekmi prvenstva kljub novi všečni predstavi še tretjič izgubila in tako ostaja pri nič točkah. Risi so v sedmi minuti povedli in tesno vodstvo držali vse do 48. minute, ko so Slovaki izkoristili power-play in začeli preobrat. "Mislim, da je bila dobra hokejska tekma," je slovenski selektor na novinarski konferenci kratko in jedrnato povedal, kaj si misli o obračunu s Slovaki in na vprašanje slovaškega novinarja dodal: "Videl sem veliko hokeja v svojem življenju. Videl sem že marsikaj, tokrat pa sem videl nekaj novega. Ne bom sodil, ker nisem za to tukaj."

Objokovati nima smisla

"Če ste vsi videli, potem … a nebom komentiral, ker niti ne smem," je bil Matjaž Kopitar jezen tudi v pogovoru s slovenskimi novinarji, a hkrati vesel, da se je igra sestavila: "Zelo sem ponosen na svoje fante. Imeli smo igro, vse je bilo več ali manj v redu. Že na razdrsavanju je bilo veliko tišine, kar je ponavadi posledica pozitivne nervoze, poleg tega je bil nasprotnik tak, da smo vedeli, da bomo morali zelo dobro igrati, če bomo želeli zmagati, in tudi smo. Žal mi je nekaterih priložnosti pri vodstvu z 1:0, ko bi lahko dosegli še kakšen zadetek, pa bi bilo morda drugače. A šest proti nič v kazenskih minutah v zadnji tretjini, ki so si sledile ena za drugo … in videli ste, kakšne kazni so to bile. Je pač tako. Objokovati nima smisla, točke bomo morali iskati na drugih tekmah."

Obe ekipi sta imeli možnost za zmago

Veliko bolj prešerne volje je lahko bil češki strateg na slovaški klopi Vladimir Vujtek, ki je z varovanci slavil tretjo zmago na tretji tekmi prvenstva – Dance so strli šele po kazenskih strelih, Beloruse pa v podaljšku. "Bil je zelo dramatičen dvoboj, na katerem sta imeli obe ekipi možnost zmagati. Hitro smo prejeli zadetek in izgubljali velik del tekme, a na koncu nam je le uspel preobrat. Morda smo imeli malo sreče, naš nasprotnik pa ne. Bila je res odlična tekma," je bil novih točk in zmage, po kateri so se zavihteli na visoko drugo mesto, vesel Čeh.

Slovenska reprezentanca ima danes prost dan. Na sporedu je sicer trening, ki pa ga bodo opravili le redki, saj si slovenski selektor želi, da se tisti fantje, ki so zaradi igre na zgolj tri napade nabrali visoko minutažo, spočijejo.

Prihodnjo tekmo bo Slovenija odigrala v četrtek, prav tako ob 20.15, ko ji bodo nasproti stali Finci.