LIGA NHL, 18. JANUAR

Philadelphia je na domačem ledu doživela visok poraz

Sergej Varlamov | Bo Philadelphia slavile še v tretje? | Foto Guliverimage

Bo Philadelphia slavile še v tretje?

V severnoameriški hokejski ligi NBA je ponoči vnovič izstopal vratar New York Islanders Sergej Varlamov, ki je na drugi tekmi zaporedoma ohranil svojo mrežo nedotaknjeno in zbral 27 obramb. Tudi slaba učinkovitost napadalcev je zadostovala za zmago, saj je v 56. minuti odločilni gol na tekmi proti Boston Bruins dosegel Jean Gabriel Pageau.

Najuspešnejša ekipa v uvodu nove sezone je za zdaj Vegas Knights, ki je dosegla tretjo zmago v tretjem obračunu. Tokrat so se vitezi morali za novi točki v domači dvorani pošteno potruditi. Tyler Pitlick (9. minuta) in Nick Schmaltz (30.) sta poskrbela, da je Arizona na polovici tekme vodila z 2:0. Max Pacioretty je znižal v drugem delu (38.), preobrat pa sta v zadnji tretjini zrežirala Reilly Smith (45., 60.) in Chandeler Stephenson (49.).

Prvi poraz je doživela Philadelphia, ki je igrala brez enega ključnih igralcev Seana Couturierja. S 6:1 jo je nadigral Buffalo.

Osali izidi: Anaheim Ducks - Minnesota Wild 1:0, Nashville Predators - Carolina Hurricanes 2:4, St. Louis Blues - San Jose Sharks 5:4, Edmonton Oilers - Montreal Canadiens 1:3, Toronto Maple Leafs - Winnipeg Jets 3:1 in Calgary Flames - Vancouver Canucks 5:2.