Sreda, 14. 3. 2018, 9.29

Liga NHL, 13. marec

Kopitar in Kralji v loteriji kazenskih strelov klonili proti najslabšemu moštvu lige

Anže Kopitar LA Kings vs Arizona Coyotes | Foto Guliver/Getty Images

Potem ko so Los Angeles Kings februarja letos s kar 6:0 odpravili Kojote, tokrat niso imeli te sreče. V loteriji kazenskih strelov so v Arizoni proti gostiteljem izgubili s 3:4. Vodilno moštvo zahodne konference Nashville je s 3:1 premagalo ekipo Winnipega, trenutno drugo moštvo vzhoda Boston Bruins pa je s 6:4 odpravilo moštvo Caroline.

Kojoti so bolje začeli. Po prvi tretjini so po zaslugi zadetkov, ki sta jih prispevala Clayton Keller in Nick Cousins, vodili z 2:0. V drugi tretjini sta obe ekipi dosegli zadetek (Christian Dvorak za Kojote v 31. minuti, ko je bil rezultat 3:0 za domačine, in Tanner Pearson za Kralje), v zadnji tretjini pa so bili z dvema zadetkoma Jeffa Carterja boljši Kralji. Anže Kopitar je v 58. minuti prispeval podajo za zadnji gol moštva iz Los Angelesa in rezultat 3:3.

Kralji so izgubili po seriji kazenskih strelov.  | Foto: Reuters Kralji so izgubili po seriji kazenskih strelov. Foto: Reuters

Sledil je podaljšek, ki ni spremenil izida, zato so hokejisti morali izvajati še kazenske strele. V loteriji so bili uspešnejši gostitelji. Alex Goligoski je zadel odločilni gol v peti seriji kazenskih strelov, Adin Hill pa je zatem ubranil poskus Tylerju Toffoliju. Manj sreče je imel Kopitar, ki je bil pri izvajanju strela neuspešen.

Los Angeles je na lestvici lige NHL trenutno v skupini ekip, ki si z 82 točkami delijo mesta od šestega do osmega v zahodni konferenci, kar pomeni, da upanje na uvrstitev v končnico še obstaja. Kralji bodo naslednje točke lovili v noči na petek, ko bodo gostili ekipo iz Detroita.