Ponedeljek,
8. 7. 2013,
19.08

Osveženo pred

9 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 8. 7. 2013, 19.08

9 let, 1 mesec

Latvijci vztrajajo z nekdanjim trenerjem leta v NHL-u

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Slaba dva meseca po koncu 77. svetovnega prvenstva elitne divizije so se Latvijci odločili, da bo reprezentanco na zimskih olimpijskih igrah v Sočiju vodil dozdajšnji strateg Ted Nolan.

Petinpetdesetletni kanadski Američan, ki si je v sezoni 1996/1997, ko je vodil Buffalo Sabres, prislužil lovoriko "Jack Adams Award" za najboljšega trenerja lige NHL, bo tudi v prihodnje vodil oklepnike iz Latvije. Ted Nolan je trenersko taktirko latvijske reprezentance prevzel leta 2011. S svojimi varovanci je na zadnjih dveh svetovnih prvenstvih elitne divizije zasedel 10. (leta 2012) in 11. mesto (leta 2013), kar sicer ni najbolj razveselilo vodstva reprezentance. Je pa Nolana na klopi ''obdržalo'' dejstvo, da je Latvijo uspel popeljati na zimske olimpijske igre, ki bodo prihodnjo zimo potekale v ruskem obmorskem letovišču Sočiju. To bo za Latvijce že šesti nastop na olimpijskih igrah, najbolje so se odrezali leta 2002, ko so zasedli deveto mesto. V skupinskem delu jih februarja čakajo Češka, Švica in aktualna svetovna prvakinja Švedska.

V Sočiju bo prvič nastopila tudi slovenska hokejska reprezentanca, ki bo palice prekrižala z domačini Rusi, Američani in Slovaki. V tretji skupini pa se bodo za čim višja mesta pomerile Finska, Kanada, Norveška in Avstrija.