6. 10. 2021,
22.01

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Gašper Krošelj Matija Pintarič Aljaž Predan Rok Tičar Jan Muršak hokejska liga prvakov

Sreda, 6. 10. 2021, 22.01

Hokejska liga prvakov, 5. krog

Tičarjevim uspelo prvič v zgodovini, Pintaričevi lahko še upajo

Rok Tičar | Rok Tičar je s Celovcem vknjižil peto zaporedno zmago v ligi prvakov, s katero so si Korošci prvič v zgodovini priigrali osmino finala. | Foto Guliverimage

Hokejisti Celovca so v 5. krogu lige prvakov pri Donbassu vodili s 3:0, Ukrajinci so se uspeli vrniti, minuto pred iztekom rednega dela pa so Korošci zadeli za zmago s 4:3. Rok Tičar in soigralci so si tako s peto zaporedno zmago zagotovili prvo mesto v skupini in prvič v zgodovini napredovali v osmino finala.

Rok Tičar
Sportal Tičarjevi ugnali Pintaričeve, Predanovi že napredovali

Vratar Matija Pintarič je z Rouenom gostil Rungsted, za ohranitev upov na napredovanje so nujno potrebovali zmago, kar jim je tudi uspelo. Dansko moštvo so premagali s 5:1 in napredovali na drugo mesto. O tem, kdo si bo ob Celovcu zagotovil drugo vstopnico za izločilne boje, bo odločal zadnji krog. Francoski prvak se bo prihodnji teden še enkrat pomeril z nocojšnjim tekmecem, a takrat v Skandinaviji.

Bremerhaven, za katerega igrajo Jan Urbas, Miha Verlič, Žiga Jeglič, je na gostovanju pri praški Sparti klonil z 2:5. Čehi so po zmagi na prvem mestu prehiteli Nemce. Moštvi bosta tudi v zadnjem krogu obračunali med seboj. Takrat bosta znana oba potnika v osmino finala.

Jan Urbas je s soigralci Bremerhavna izgubil pri praški Sparti in zdrsnil na drugo mesto. Ali bo nemški klub napredoval v izločilne boje, bo jasno po zadnjem krogu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jan Urbas je s soigralci Bremerhavna izgubil pri praški Sparti in zdrsnil na drugo mesto. Ali bo nemški klub napredoval v izločilne boje, bo jasno po zadnjem krogu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Muršakovim obračun za vrh

Zadnji zmagovalec lige prvakov Frölunda, za katerega igra Jan Muršak, je na torkovem gostovanju pri IFK Helsinki zmagal s 3:2 in se utrdil na prvem mestu. A napredovanja si še niso zagotovili. Pred zadnjim krogom so ob omenjenih moštvih - spet se bosta pomerili med seboj - v igri za napredovanje tudi člani Züricha.

Jan Muršak je v boju za prvo mesto skupine s soigralci premagal finski kolektiv. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jan Muršak je v boju za prvo mesto skupine s soigralci premagal finski kolektiv. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Mlada Boleslav vratarja Gašperja Krošlja, ki že pred tem krogom ni imela več možnosti za napredovanje, je z 0:1 izgubila s Zürichom. Slovenec je zbral 34 obramb.

Bolzano je tekmecu iz lige ICEHL Salzburgu, katerega član je Aljaž Predan, zadal prvi poraz (5:3). Obe ekipi sta si že zagotovili izločilne boje.

Liga prvakov, 5. krog (klubi s slovenskimi igralci)

Torek, 5. oktober

Skupina B

Mlada Boleslav : Zürich 0:1
(Gašper Krošelj je ob porazu zaustavil 34 strelov od 35.)

IFK Helsinki : Frölunda 2:3
(Jan Muršak je ob zmagi igral dobrih 17 minut in sprožil en strel.)

Red Bull Salzburg : Bolzano 3:5
(Aljaž Predan je ob porazu igral dobrih deset minut.)

Lestvica skupine H
1. Red Bull Salzburg* 5 tekem - 12 točk
2. Bolzano* 5 - 12
........................................................
3. Jastrzebie  5 - 4
4. Frisk Asker 5 - 2

*Ekipa je napredovala v izločilne boje.

Sreda, 6. oktober

Skupina G

Donbass : EC KAC Celovec 3:4
(Rok Tičar je ob zmagi igral dobrih 15 minut in pol, sprožil je en strel na nasprotnikov gol.)

Rouen : Rungsted 5:1
(Matija Pintarič
je ob zmagi zaustavil 23 strelov od 24.)

Lestvica skupine G:
1. EC KAC* 5 tekem - 13 točk
2. Rouen 5 - 7
.............................................
3. Donbass 5 - 5
4. Rungsted 5 - 5

Skupina A

Sparta Praga : Bremerhaven 5:2
(Jan Urbas in Žiga Jeglič sta ob porazu igrala dobrih 14 minut in sprožila pet oziroma tri strele, Urbas si je prisližil štiri kazenske minute, Miha Verlič je ob porazu igral 19 minut in pol in enkrat streljal na gol.)