večni derbi Gaber Glavič Andrej Brodnik Robert Kristan HK Olimpija HDD Jesenice Alpska liga

Misli po srečanju večnih tekmecev (Jesenice : Olimpija 6:4)

Po obračunu Jesenic in Olimpije navdušeni nad obiskom, manj nad obrambo

1

HDD Jesenice HK Olimpija | Foto Vid Ponikvar

"Naša igra je rasla iz minute v minuto, kar se je na koncu videlo na ledu. Bo pa treba nekatere stvari popraviti, predvsem se bo treba pogovoriti o obrambi," je po zmagi s 6:4 nad Olimpijo dejal trener vodilnih Jesenic Gaber Glavič. Prav neprepričljiv branilski del naloge v zadnji tretjini je kot razlog za poraz izpostavil trener Ljubljančanov Andrej Brodnik, njihov vratar Robert Kristan pa dodal, da so se morda bali zmagati.

Drugi obračun večnih tekmecev sezone, prvi v sklopu Alpske lige, je bil povsem druga zgodba kot tisti pred mesecem dni, ko so se Jeseničani in Ljubljančani udarili v finalu Pokala Slovenije in so s 3:0 slavili prvi. Tudi tokrat je zmaga pripadla železarjem, a obračun je bil do zadnje tretjine mnogo bolj izenačen, na splošno pa občutno kakovostnejši in bolj povezan na obeh straneh.

Gostitelji so pred več kot dva tisoč gledalci v Podmežakli na prvi odmor odšli z zadetkom prednosti (2:1), to v drugem delu zvišali na +2, a so jih Ljubljančani ujeli, izenačenje pred zadnjo tretjino (3:3) pa je napovedovalo srdit boj za zmago med večnima tekmecema. A gledalci so dočakali vse prej kot to.

Lepo zapolnjena Podmežakla je navdušila oba tabora. Okoli 2.500 gledalcev si je ogledalo obračun večnih tekmecev. | Foto: Vid Ponikvar Lepo zapolnjena Podmežakla je navdušila oba tabora. Okoli 2.500 gledalcev si je ogledalo obračun večnih tekmecev. Foto: Vid Ponikvar

Zdelo se je, da Olimpiji pojenjajo moči, Jeseničani pa so bili vselej korak spredaj. Plod tega in posledično izkoriščanja napak so bili novi trije zadetki v mreži ljubljanskega vratarja Roberta Kristana, po katerih je semafor kazal 6:3. Zmajem je ob koncu uspelo omiliti poraz (6:4), a zmaga je po prikazanem v zadnjem delu zasluženo ostala doma. Jeseničani so spet na prvem mestu Alpske lige, Olimpija je četrta.

Rasli iz minute v minuto, a obramba …

"Moram reči, da je naša igra iz minute v minuto rasla, kar se je na koncu na ledu dobro videlo. Poznalo se je, da smo igrali na štiri napade," je po zmagi dejal trener Gaber Glavič in dal vedeti, da z vsem le ni bil zadovoljen. Trenerj Jesenic Gaber Glavič je bil zadovoljen s tem, da je njegovo moštvo raslo, a ob tem opozoril, da obramba ni bila takšna, kot bi jo želel. | Foto: Vid Ponikvar Trenerj Jesenic Gaber Glavič je bil zadovoljen s tem, da je njegovo moštvo raslo, a ob tem opozoril, da obramba ni bila takšna, kot bi jo želel. Foto: Vid Ponikvar

"Gledali smo derbi z desetimi zadetki, ni bilo nobene šahovske partije. Vsekakor je bila naša slabša stran obramba. Tukaj bo treba še kar nekaj stvari popraviti. V povezavi z obrambo se bo treba še o marsičem pogovoriti," je nekdanji vratar izpostavil šibkejšo stran svojih varovancev in izrazil upanje, da si bo tudi na naslednjem derbiju, v Ljubljani v sredo, 25. oktobra, toliko ljudi ogledalo srečanje rdečih in zelenih.

Zbranost, zbranost, zbranost

O podobnih željah je govoril tudi trener poražene Olimpije Andrej Brodnik: "Upam, da bo tak dogodek, kot je bil na Jesenicah, tudi v Ljubljani. Ob slabi strani, našem porazu, je dobro to, da so se ljudje vrnili na hokej."

"Več zbranosti in odločnosti v obrambi," na prihodnjem srečanju Olimpije in Jesenic (25. oktobra) pričakuje trener zmajev Andrej Brodnik. | Foto: Vid Ponikvar "Več zbranosti in odločnosti v obrambi," na prihodnjem srečanju Olimpije in Jesenic (25. oktobra) pričakuje trener zmajev Andrej Brodnik. Foto: Vid Ponikvar

Nekdanji branilec je po porazu napovedal, da na naslednji tekmi pričakuje večjo zbranost in odločnost v obrambi, prav pomanjkanje te je izpostavil za sobotni neuspeh: "Izgubili smo, tako da je več minusov kot plusov, a v prvi in drugi tretjini smo bili zelo dobri, z zaostanka z 1:3 smo prišli na 3:3, ujeli smo moment, a ga v zadnji tretjini, žal, nismo izkoristili. V tej smo bili premehki v obrambi, premalo zbrani. V tem vidim glavno stvar za neuspeh, za ugodnejši končni rezultat bi bilo treba igrati bolje v obrambi."

"Morda smo se bali zmagati"

Nad obiskom je bil presenečen tudi prvi vratar Olimpije Robert Kristan, ki si želi, da bi hokej spet našel tisto mesto, ki ga je imel včasih: "Vesel sem, da so ljudje spet začutili hokej, da se vračajo v dvorane, da bo ta derbi dobil svoj čar, ki ga je imel včasih, da se bodo ljudje družili, mi pa kazali dobre igre, da bo vse skupaj tudi zabava."

"Upam, da bomo napake popravili že na prihodnji tekmi, še posebej pa takrat, ko bomo igrali proti Jeseničanom, ki imajo dobro drsalno ekipo," pravi vratar Olimpije Robert Kristan. | Foto: Vid Ponikvar "Upam, da bomo napake popravili že na prihodnji tekmi, še posebej pa takrat, ko bomo igrali proti Jeseničanom, ki imajo dobro drsalno ekipo," pravi vratar Olimpije Robert Kristan. Foto: Vid Ponikvar

Te s soigralci v soboto, ko so v zadnji tretjini popustili, sicer ni dočakal. "Jeseničani so bili boljši, tako da jim čestitam. Na trenutke smo imeli svoje priložnosti, a hokej zahteva maksimalno osredotočenost skozi vseh 60 minut. Oni so jo imeli, v zadnji tretjini trikrat zadeli in tekmo mirno pripeljali do konca. Mi smo malo obstali, bili malo v šoku, se morda bali zmagali. Imamo mlade igralce, nekateri so prvič igrali pred takšnim občinstvom, a sezona je še dolga. Mi se učimo, upam, da bomo take napake popravili že na naslednji tekmi, še posebej pa takrat, ko bomo igrali proti Jeseničanom, ki imajo dobro drsalno moštvo in so polni energije, tako da si proti njim ne smeš privoščiti preveč napak," je misli po porazu strnil 34-letni vratar.

Kdo se bo veselil 25. oktobra v Tivoliju? | Foto: Vid Ponikvar Kdo se bo veselil 25. oktobra v Tivoliju? Foto: Vid Ponikvar

Nov spopad že 25. oktobra

Obe moštvi bosta novo tekmo Alpske lige odigrali prihodnjo soboto, ko bodo Jeseničani gostili Feldkirch, Olimpija bo gostovala pri Zell am Seeju. Nato pa kmalu sledi nov spopad Gorenjcev in Ljubljančanov. Tivoli ga bo gostil v sredo, 25. oktobra, ob 19.15. V neposrednem prenosu si ga boste lahko ogledali tudi na Planet 2.