16.50

8 let, 3 mesece

Sobota, 15. 8. 2009, 16.50

Dunaj in Zagreb začela z zmago

Moštva hokejske lige v teh dneh začenjajo s prijateljskimi tekmami. Tako sta v petek tekmi odigrala Dunaj in Zagreb. Prvi so ugnali Trebice, Hrvatje pa so bili boljši od Gradca.

Novinec v ligi se je izkazal že na prvi tekmi, saj v domači dvorani, ki je bila zaprta za javnost, ugnal močno okrepljen Graz 99ers. Po pričakovanjih je med vratnicami začel Robert Kristan, ki je odlično opravil svoje delo, saj je imel na koncu devet obramb več kot vratar "panterjev". Zagrebčani so si zmago praktično priigrali že v prvi tretjini, ki so jo dobili s 3:0, med strelce pa so se vpisali Mike Oullette, Michael Novak in Robby Sandrock. Gostje so nato prišli na zadetek zaostanka, enega izmed golov pa je dosegel slovenski publiki dobro znani Jean-Philppe Pare. Na 4:2 je nato povišal Luka Žagar. V zadnji tretjini je za domačine peti zadetek dosegel John Hečimović, za Gradec pa Christoph Harand.

Do zmage pa je prišel tudi Dunaj (brata Rodman in Aleš Kranjc), ki je ugnal češki Trebic (5:3), ki nastopa v drugem kakovostnem razredu češkega hokeja. Enega izmed petih zadetkov je prispeval tudi mlajši izmed bratov Rodman.