8.44

8 let, 3 mesece

Sobota, 20. 4. 2013, 8.44

Dominanten obraz Slovenije in nemoč obolelih sosedov

Malokdo je pred tekmo z Avstrijo pričakoval, da bo slovenska izbrana vrsta obolele severne sosede visoko premagala. Virusno obolenje v taboru Avstrijcev je kljubovalo odpovedi sobotne tekme.

Že v osmi minuti prve pripravljalne tekme med Slovenijo in Avstrijo je na semaforju Ledne dvorane Maribor pisalo 3:0 v prid varovancev Matjaža Kopitarja. Gostujoči vratar Rene Swette je v prvih osmih minutah prejel le zadetek manj kot na vseh štirih finalnih tekmah razširjenega avstrijskega prvenstva, ko je razpoloženi 24-letnik kot po tekočem traku zaustavljal poskuse Dunaja in bil eden glavnih junakov za jubilejni, 30. naslov Celovca. Slovenski strateg je že pred tekmo poudaril, da rezultat tudi tokrat ne bo v ospredju in da ga zanima le to, da bodo njegovi fantje upoštevali navodila. ''Predvsem sem navdušen nad tem, da je tisto, kar smo se zmenili dve uri pred tekmo, delovalo. Začetek je bil veliko bolj spodbuden kot proti Italiji in Kazahstanu. Sploh prva tretjina, v katero smo zelo dobro štartali, je bila ključnega pomena. V ospredju je bila igra, ki je bila dopadljiva. Ne vem, ali smo bili mi res tako dominantni ali pač Avstrijci niso bili tako dobri. Z videnim smo vsi skupaj lahko zelo zadovoljni,'' je 47-letnik ocenil slovensko predstavo proti avstrijski reprezentanci, ki jo je že v petek ''načelo'' virusno obolenje.

Kapetan zadovoljen z razpletom, sobotna tekma odpovedana

Sabahudin Kovačevič je po štirih mariborskih tekmah kapetanski trak predal ''Nemcu'' Mitji Robarju, ki se je z Andrejem Tavžljem in Tomažem Razingarjem nazadnje priključil ekipi. Izkušeni branilec ob preklopu s klubske na reprezentančno akcijo ni imel večjih težav: Zdaj že toliko let 'prakticiram' prehod s klubov v reprezentanco, da ne potrebujem prav dolgih prilagoditev. Dan ali dva in sem že v reprezentančnem ritmu, tako da s tem nimam težav.'' Tridesetletni Mariborčan, ki bo tudi prihodnjo sezono branil barve nemškega prvoligaša Krefelda, je bil po tekmi, na kateri so nemočni Avstrijci le opazovali lov ''risov'', razumljivo navdušen nad razpletom: ''Res smo dobro igrali v napadu, 'forsirali' smo njihove napake, kar se je tudi poznalo, ko so nam podelili veliko ploščkov. Mislim, da so jih pokopali tisti hitri zadetki, ko je bil momentum v prvi tretjini povsem na naši strani in ko smo res dominirali,'' je misli po tekmi strnil novi kapetan.

Drevi bi morala biti štajerska prestolnica spet prizorišče medsosedskega obračuna, priložnost v vratih pa bi moral dobiti drugi vratarski par Hočevar – Gračnar, saj se bliža dan, ko bo moral Kopitar četverico vratarjev nekoliko skrčiti. A ker se je stanje v avstrijskem taboru čez noč poslabšalo (virusno obolenje se je preneslo na več igralcev), je bilo vodstvo avstrijske reprezentance primorano sobotno tekmo odpovedati in se vrniti domov. Kljub odpovedani tekmi se bosta reprezentanci pred svetovnim prvenstvom srečali še enkrat, in sicer v petek, 26. aprila, ko bodo ''risi'' gostovali na avstrijskem terenu, na Dunaju.