22.47

8 let, 3 mesece

Torek, 8. 1. 2013, 22.47

Celovec ostaja zaklet za Olimpijo

Po dveh zmagah na zimskih klasikah za Bežigradom so se ''zmaji'' od Plečnikovega štadiona poslovili s porazom z 2:4 proti Celovcu, ki ga v letošnji sezoni na štirih tekmah niso uspeli premagati.

Zadnja v seriji treh tekem na prostem pod milim nebom Bežigrajskega štadiona je bila posvečena prvemu mednarodnemu hokejskemu spopadu v Ljubljani (21. februarja 1932), na katerem sta si pred 80. let nasproti stala predhodnica Olimpije Ilirija in Celovec. Obračuna ekip, ki se borita za šesto mesto, so se udeležili številni visoki gostje iz vodstva lige EBEL. ''Zmajem'' še vedno nista mogla pomagati Damjan Dervarič in Eric Pance, v ekipo pa se je vrnil Matej Hočevar. Največja praznina pa je nastala zaradi moža s številko 39 na hrbtu, ki je v nedeljo odigral zadnjo tekmo v dresu zeleno-belih in ki mu je pred odhodom v Ameriko pripadla čast vreči prvi plošček na tekmi proti koroškim tekmecem. Pesničan se je ob vzklikih več kot 9.000-glave množice poslovil že z znanimi besedami, ki jih je izgovoril po nedeljski tekmi: ''Ljubljanska izkušnja je bila izjemna. Morda še kdaj oblečem zeleni dres.''

Mušič poskrbel za edini zadetek tretjine

Po avstrijski in slovenski himni, ki jo je odpela Nuša Derenda, sta moštvi začeli z lovim novih dveh točk, ki bi obema še kako prav prišli. Že po slabi minuti so imeli ''zmaji'', ki so tokrat igrali v svetlo zelenih ''retro'' dresih, igralca več, a power-playa niso izkoristili. V peti minuti je Ken Ograjenšek podal na levo, kamor je zadrsal Matej Hočevar in ustrelil, a je bil Rene Swette na mestu. V nadaljevanju je bil nevaren Tomislav Zanoški, ki je s podajo lepo zaposlil Nikolausa Holzerja, a ploščica ni končala za hrbtom Jerryja Kuhna. V 13. minuti je po desni strani obrambi ušel Anže Ropret, Swette pa je bil dovolj zbran in ni pustil presenečenja. Le minuto zatem je na kazensko klop Celovca moral sesti David Schuller, a si Olimpija ni priigrala konkretnega strela. Je pa bil takoj po izteku kazni natančen Aleš Mušič, ki je s strelom z vrha krogov premagal čuvaja celovške mreže, ki v množici pred seboj ni videl prav veliko. Do konca tretjine je poskušal še krvnik ljubljanskega moštva izpred tedna dni Zanoški, katerega strel je zadel Kuhna v čelado, a rezultat se do konca tretjine ni spremenil.

Neučinkovita igra ''zmajev'' z igralcem več

V drugo tretjino so ''zmaji'' krenili odločno in že po dobri minuti poskrbeli za zvišanje vodstva. Junak nedeljske zmage Kevin DeVergillio je na desni strani dobro videl samega Miho Verliča, ki mu ni bilo težko premagati celovškega vratarja. Veselje Olimpijinih privržencev ni trajalo prav dolgo, saj so gostje potrebovali le 27 sekund, ko je Kevin Doell po odbitku v gneči pred ljubljanskimi vrati spravil plošček v gol ''Ljubljančanov''. Sredi tretjine je imel lepo priložnost Chris D`Alvise, ki se je sam znašel pred Swettetom, a ni bil natančen. Sledile so nervozne minute, v katerih so morali gostje kar nekajkrat oditi na hlajenje, v 35. minuti so imeli ''zmaji'' več kot dve minuti dva igralca več, a kot že tolikokrat do zdaj, ponujene številčne prednosti niso znali kronati z zadetkom. Še najbolj ''nevaren'' je bil strel Chrisa D`Alvisa, ki ga je Swette ubranil. Tik pred iztekom tretjine si je 2+2 minuti kazni prislužil John Lammers, česar tudi niso znali izkoristiti, gostje so jim celo ušli v protinapad, a niso uspeli presenetiti Kuhna in so se na drugi odmor, podobno kot na prvega, odpravili z zadetkom zaostanka.

Zanoški spet med snovalci zmage Celovca

Celovčani so eno redkih priložnosti z igralcem več, za razliko od domačih, kronali z zadetkom v 45. minuti, ko je moral na kazensko klop sesti Mike Ratchuk. Strelu Michaela Siklenke z modre črte je smer spremenil Markus Pirmann in KAC popeljal do izenačenja. Jerry Kuhn je takoj po prejetem zadetku odrinil gostujočega igralca in si prislužil dvominutno kazen, med katero je kljub obleganju vrat poskrbel, da gostje le niso prišli do vodstva. V 52. minuti je Tomislav Zanoški spet poskušal z močnim strelom od daleč, a svojega moštva ni uspel popeljati v vodstvo. Sledile so minute ''raztrgane'' igre na obeh straneh, ko se je zdelo, da si bosta moštvi po rednem delu priigrali vsaka po eno točko, a je Olimpijine načrte spet prekrižal Tomislav Zanoški. V 57. minuti je v gneči pred golom med poskakovanjem ploščice dobro udaril in poskrbel, da so koroški nasprotniki prišli prvič v vodstvo. Olimpija je nato poskušala brez vratarja, a je piko na i v 60. minuti postavil John Lmmers, ki je ploščico pospravil v prazno mrežo. Celovčani so tako še četrtič v sezoni premagali Olimpijo in ji preprečili ''hat-trick'' zmag na Plečnikovem štadionu ter na lestvici poskočili na četrto mesto.