8.35

Sobota, 1. 3. 2008, 8.35

Anaheim premočan za Calgary

V noči na soboto je bilo v severnoameriški hokejski profesionalni ligi NHL odigranih sedem tekem. Potem ko sta podaljška odločila dve srečanji, so se preostala končala po rednem delu.

San Jose se ni ustrašil niti vodilne ekipe lige, Detroita in zabeležil že četrto zmago. Veliko prednost v derbiju večera, zaigrali sta prva in četrta ekipa večera, so si gostje zagotovili v drugi tretjini, ko so že na začetku povedli z 2:0. Gostitelji so se sicer približali, a je Joe Pavelski v tretji tretjini še drugič premagal Dominika Haška, ki se je vrnil po poškodbi kolka in povišal na 3:1.

Washington se bori za končnico, trenutno je na desetem mestu vzhoda, tokrat pa si je za žrtev izbral vodilno ekipo vzhoda New Jersey. Tekma je bila odločena v zadnji tretjini, ki so jo gostje dobili s 3:0, o premoči ekipe iz prestolnice pa priča tudi razmerje v strelih na gol 29:18. Vratar Cristobal Huet je spet ostal nepremagan.

Montreal le še točko za prvim mestom

Anaheim, tretje moštvo vzhoda, je po pričakovanjih ugnal Calgary in zabeležil peto zaporedno zmago. Slavil je tudi Montreal, ki je na gostovanju ugnal Buffalo in ima zdaj za New Jerseyjem in prvim mestom na vzhodu le še točko zaostanka, Tomas Pekanec pa je na tej tekmi dosegel svoj prvi hat-trick v karieri.

Tekmo med Tampo in Torontom je v podaljšku odločil Dan Boyle, v Vancouvru pa Jason Chimera. Minnesota je še šestič zapored premagala Florido, vse tri tekme pa so se končale s 3:2.

Liga NHL, 29. februar:

New Jersey Devils : Washington Capitals 0:4 Green, Kozlov, Semin, Brashear

Buffalo Sabres : Montreal Canadiens 2:6 Vanek, Connolly; Plekanec 3, Streit, A. Kostitsyn, S. Kostitsyn

Detroit Red Wings : San Jose Sharks 2:3 Zetterberg, Samuelsson; Pavelski, Setoguchi 2

Florida Panthers : Minnesota Wild 2:3 Montador, Horton; Koivu, Veilleux, Burns

Tampa Bay Lightning : Toronto Maple Leafs 3:2* Ouellet, Picard, Boyle; Steen, Blake

Anaheim Ducks : Calgary Flames 3:1 Schneider, Niedermayer, Selanne; Phaneuf

Vancouver Canuck : Columbus Blue Jackets 2:3* Shannon, Salo; Murray, Nash, Chimera