23.10

8 let, 3 mesece

Četrtek, 3. 4. 2014, 23.10

Aleš Mušič: Na koncu smo bili mi izkušenejši in boljši tekmec

Olimpija je še drugo leto zapored ekspresno prišla do naslova državnih prvakov. Ljubljančani so po povratni tekmi, na kateri so slavili s 6:3, Jeseničanom čestitali za borbo.

Ivo Jan, trener Olimpije: Tekma se ni začela po naših željah. Jeseničani so na začetku pokazali več želje kot naša ekipa, tudi zasluženo povedli z 2:0. Toda zmaga na koncu ni bila nikoli vprašljiva. Pri vodstvu z 2:0 smo ostali mirni in v tretji tretjini postavili stvari na svoje mesto. Želel sem si sicer, da bi to naredili že nekoliko prej, da bi najmlajši v naši ekipi dobili nekoliko več priložnosti. A ne glede na to, mislim, da smo lahko zadovoljni s prikazanim na povratni tekmi.

Aleš Mušič, kapetan Olimpije: Vedno je zelo lepo osvojiti naslov prvaka. Ne glede na to, kakšen tekmec ti stoji nasproti v finalu, vedno šteje le zmaga. Jeseničani so vedeli, da morajo zelo dobro odigrati obrambno in čakati na svoje priložnosti. Mislim, da so to dobro naredili in svoje priložnosti izkoristili. Treba jih je pohvaliti, treba jim je čestitati za borbo, a na koncu smo bili mi le izkušenejši in boljši tekmec.

Gorazd Rekelj, trener Team Jesenic: To, kar smo napovedali po prvi tekmi, smo na začetku začeli uresničevati, a se je Olimpija prebudila in nas zelo hitro ujela. V zadnji tretjini pa nam je zmanjkalo moči, da bi iztržili boljši rezultat. Z izjemo prve tretjine na Jesenicah, ko smo se še lovili in uvajali, in zadnje tretjine v Tivoliju, ko je Olimpija dosegla tri zadetke, smo lahko z igro zadovoljni.

Jure Pavlič, vratar Team Jesenice: Po prvi tekmi na Jesenicah smo v Ljubljano prišli z namenom, da zmagamo. Da smo željni, se je poznalo tudi pri našem vodstvu z 2:0. Potem smo malce padli v igri in dobili dva hitra zadetka. Drugo tretjino smo spet dobro igrali, a na koncu dobili nesrečen zadetek. Zadnjo tretjino pa smo v obrambi začeli res zelo slabo, nikakor nam ni šlo, ampak do konca tekme smo se sestavili in pokazali, zakaj igramo za rdeč dres.