16.29

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 6. 7. 2008, 16.29

Slovenski kajakaši v Augsburgu ostali praznih rok

Na zadnji letošnji tekmi svetovnega pokala za slalomiste na divjih vodah v Augsburgu so Slovenci ostali praznih rok. Noben slovenski predstavnik se namreč ni uspel uvrstiti v finale.

Pri kajakašicah je odlično kazalo Nini Mozetič, ki je bila po dveh tretjinah proge najhitrejša, nato pa so ji račune prekrižala zadnja protitočna vrata, ki so jo stala finala. Na koncu je osvojila 23. mesto.

Pri kanuistih je že v soboto po kvalifikacijah v Ljubljano odpotoval Benjamin Savšek, v današnjem polfinalu pa sta se od nadaljnjih nastopov poslovila tudi Jošt Zakrajšek in Dejan Stevanovič (15. mesto). Stevanovič je progo odveslal brez kazenskih pribitkov, po napaki proti koncu proge pa je finale zgrešil za nekaj več kot sekundo in pol - ravno toliko kot je izgubil pri zadnjih rdečih vratcih.

V soboto je po kvalifikacijskih vožnjah dobro kazalo Slovencu Dejan Kralju, ki je bil na prvem mestu, v polfinalu pa je nato zasedel 18. mesto. Jure Meglič se do polfinala ni uspel prebiti (54. mesto), slovensko čast pa je v odsotnosti Petra Kauzerja reševal četrtouvrščeni po izbirnih tekmah za reprezentanco, mladi Simon Artelj z 12. mestom - zanj je bil to prvi nastop med člani na svetovnem pokalu. Prvo mesto je pripadlo Nemcu Eriku Pfannmuellerju, za njim sta zaostala Francoz in olimpijski prvak iz Aten, Benoit Peschier ter Američan Scott Parsons.