12.19

6 let, 7 mesecev

Nedelja, 26. 4. 2009, 12.19

Polavderjeva izgubila borbo za bron

V gruzijskem Tbilisiju se je v nedeljo zaključilo evropsko prvenstvo v judu. Zadnji dan tekmovanja sta za Slovenijo nastopila Lucija Polavder, ki je bila 5. in Matjaž Ceraj (brez uvrstitve).

Po uspešnem drugem dnevu, ko je Slovenija prišla do zlata (Urška Žolnir) in brona (Aljaž Sedej), je imela v nedeljo za odličje možnost Lucija Polavder (nad 78 kg), vendar ji na koncu ni uspelo, saj je izgubila obračun za tretje mesto. Boljša je bila Turkinja Gulsah Kocaturk, ki je zmagala za ipon (10:0). Članica JK Sankaku je drugače na treh zaporednih EP osvojila bron, v Gruziji pa se je za niz končal. Naslova evropske prvakinje se je veselila Elena Ivaščenko iz Rusije.

Članica JK Sankaku je v prvem krogu za juko premagala predstavnico BiH Lariso Čerić. Z 10:0 je bila nato boljša od Gruzijke Irine Leonidze. V polfinalu je klonila proti Poljakinji Urszuli Sadkowski, ki je kot kaže za Slovenko na evropskih prvenstvih pravi strup, saj je bila boljša od nje že v Beogradu (sicer ima za malenkost več zmag Polavderjeva). Kategorijo nižje je do prvega mesta prišla Španka Esther San Miguel.

Veliko manj uspešen je bil Matjaž Ceraj, ki je že prvo borbo izgubil in s tem zaključil tudi tekmovanje v Tbilisiju. V prvem krogu je bil prost, nato pa je v drugem klonil proti Poljaku Januszu Wojnarowiczu (0:5). Na najvišjo stopničko se je povzpel Estonec Martin Padar. Poleg bojev v najtežji kategoriji, so potekali še v dveh. Do 90 kg se je zlatega odličja veselil Belorus Andrej Kazušnjak, do 100 kg pa Tagir Kajbuljev iz Rusije.