Četrtek, 17. 4. 2014, 10.38
8 let, 9 mesecev
"Naredili bomo vse, kar znamo in zmoremo, da bi se zgodba nadaljevala"
Mnogi napovedujejo, da bo vse skupaj razpadlo kot hišica iz kart, a roko na srce, o tem govorijo že od začetka te sezone, pa klub vseeno še obstaja. Po besedah podpredsednika upravnega odbora ACH Volleyja Aleša Jerale bodo naredili vse, da se bo odbojkarska zgodba tudi nadaljevala.
V tekmovalnem smislu so zadovoljeni minimalni standardi, manj od tega si ACH Volley ne sme privoščiti. Bile so tekme in obdobja, v katerih je ekipa relativno slabo delovala, vendar se razen v pokalnem tekmovanju to ni poznalo v rezultatskem smislu. Bila so tudi dobra obdobja, kjer bi izpostavil finale srednjeevropske lige. Nagrada je bila zmaga v tem tekmovanju in na nekaj tekmah v ligi prvakov, kjer pa se sicer všečne predstave niso oplemenitile tudi v rezultatskem smislu. Vsekakor tudi osvojitev pokala šteje, za poraz v polfinalu ni izgovorov, saj gre za neuspeh. Odgovornost za poraz nosita tako ekipa s trenerjem kot vodstvo kluba.
Poslovno gledano bo sezona ena redkih, v kateri bodo prilivi in odlivi uravnoteženi, sicer z nekaj zamude, ampak konec julija, ko je za nas konec sezone, bo tako. Načrtovali smo sicer presežek, s čimer bi poravnali del dolga iz prejšnjih sezon, vendar se, žal, vsi dogovori in pogodbe pokroviteljev niso realizirali, na kar objektivno nismo imeli vpliva, smo pa del tega izpada vendarle nadomestili.
Vsekakor delamo vse, kar je v naši moči, da bi zagotovili delovanje kluba tudi v prihodnje. Ali bomo v tem dovolj uspešni, bo jasno najpozneje takrat, ko bo treba prijaviti ekipo v ligo prvakov.
Želja je, da klub nadaljuje delo, kar pomeni tudi poravnavo dolgov. Je pa prvo povezano z drugim, saj če želimo poravnati dolgove in istočasno tekoče funkcionirati, dolgov ne moremo poravnati naenkrat, ampak postopno. V tem smislu bo potreben dogovor in vanj verjamem. Če ga ne bo, potem ne bo zagotovljeno ne prvo ne drugo.
ACH Volley je v odbojkarskem svetu prepoznavno ime. Vsekakor si želimo ime obdržati in želimo si, da bi našli skupni interes z družbo ACH, d. d.
Sama liga prvakov (organizacija domačih tekem in potovanja v goste) stane okoli sto tisoč evrov na sezono, bolj ali manj je to odvisno od žreba in rezultatske uspešnosti. Proračuni klubov, ki nastopajo v tem tekmovanju, se razen redkih izjem večinoma vrtijo med enim in tremi milijoni evrov. Nekaj izjem je med pol in enim milijonom, kamor spadamo tudi mi, nekaj pa tudi med tremi in desetimi milijoni evrov, kamor spadajo turški in ruski klubi.
Pogodbo za prihodnjo sezono ima približno polovica ekipe, ne pričakujemo, da bodo tudi vsi ostali. Vsekakor bo ekipa precej spremenjena in prilagojena finančnemu položaju.
Njegova pogodba se s to sezono konča. O tem, kako naprej, je trenutno prezgodaj govoriti, se bomo pa zagotovo pogovarjali in potem skupaj ocenili realne možnosti.
Razmišljamo le o tem, kako naprej delovati na čim višji ravni, ne pa o črnih scenarijih.
Seveda. Obljubimo lahko, da bomo storili vse, kar znamo in zmoremo. Ne moremo pa obljubiti, da bo to dovolj. Vsekakor je za slovensko moško odbojko obstoj takega kluba dobra zadeva ter odskočna deska za slovenske talente pri uveljavitvi in lažjem preboju v tujino. Ne vem, ali Slovenija lahko uveljavi kak drug model. Nimamo dovolj uveljavljene odbojkarske diaspore kot na primer Srbija ali Bolgarija, ki svojim mladim talentom omogoča razvoj zunaj domicilne države, ali dovolj močne krovne organizacije, ki bi financirala odbojkarske centre kot na primer v ZDA ali Kanadi. Žal trenutno prav tako ne kaže, da bi kak drug klub lahko prevzel našo vlogo. V najslabšem primeru se vračamo v čase, ko je tudi Bled osvojil prvi naslov, verjetno z enim najnižjih proračunov v zgodovini Slovenije. Dejstvo pa je, da to ne bo dovolj za zagotavljanje kakovosti odbojke v Sloveniji, kot smo je vajeni zadnje desetletje.