18.27

8 let, 5 mesecev

Sreda, 16. 3. 2011, 18.27

Koprčanom dobro izhodišče

Vaterpolisti Rokave Koper so v prvi tekmi za sedmo mesto v jadranski vaterpolski ligi premagali splitski Mornar visoko z 11:5. Povratna tekma bo v soboto v Splitu.

Koprski vaterpolisti, ki v tej sezoni prestavljajo mejnike v klubski zgodovini, so po najvišji uvrstitvi v Evropi in jadranski vaterpolski ligi naredili še korak dlje in se borijo za sedmo mesto v ligi s hrvaškimi in črnogorskimi klubi. Na prvi tekmi so v domačem bazenu visoko premagali splitski Mornar in si glede na prikazano v bazenu zagotovili dovolj veliko prednost, da jim sedmo mesto ne bi več smelo uiti. "V Split nikakor ne gremo, da bi branili prednost šestih golov. Tam bomo igrali svojo igro, na zmago ... Ne vem, če bomo zmagali, a bi to moralo zadostovati za zmago v tem dvoboju," je po tekmi povedal pomočnik koprskega trenerja Marino Cetin.

V borbeni tekmi pred polnimi tribunami so bili igralci iz Dalmacije enakovredni v prvem polčasu. Po menjavi strani pa so slovenski prvaki prestavili v višjo prestavo in dosegli eno višjih zmag v tem tekmovanju. "Ključ do zmage je bila dobra obramba. Predvsem v drugem polčasu smo si z dobro obrambo priigrali številne protinapade, jih nekaj tudi realizirali in dosegli visoko zmago. Zelo dobro je igrala cela ekipa," je še povedal Cetin, ki ga tudi po soboti čaka veliko dela, saj se bo že v nedeljo v Kopru zbrala reprezentanca, ki jo v okviru kvalifikacij za evropsko prvenstvo čaka gostovanje na Portugalskem.

Za Koper so tokrat zadeli: David Burburan, Miloš Vukičević, Borut Anzeljc po 2, Igor Računica, Igor Barbarić, Teo Galić, Vojislav Čupić in Igor Černeka po 1.