23. 11. 2012,
21.34

Petek, 23. 11. 2012, 21.34

Kamniške odbojkarice osvojile Lukno

Odbojkarice Nove KBM Branika so v tekmi 9. kroga srednjeevropske lige v Mariboru z 2:3 (23, 21, -22, -19, -6) izgubile proti kamniškemu Calcitu.

V uvodnem nizu so gledalci spremljali izenačeno igro do rezultata 8:7, nato pa so si gostje po nekaj neugodnih začetnih udarcih Tee Lenarčič priigrale prednost štirih točk (14:10). Toda ne za dolgo, kajti slovenske prvakinje so spet strnile vrste, povedle s 16:15 in nato še z 20:16. Gostje so se jim v končnici približale na točko (24:23), preobrat pa jim ni uspel. Podobno slika na igrišču je bila tudi v drugem nizu. Gostiteljice so si odločilno prednost priigrale po drugem tehničnem odmoru in jo z zbrano igro tudi udejanjile v zmago.

Tretji niz so bolje začele Kamničanke, ki so s pridom izrabile slab sprejem mariborske ekipe in sredi niza povedle za tri točke (16:13). V nadaljevanju je domača vrsta zaigrala bolj zanesljivo, vendar ji prednosti Kamničank ni uspelo izničiti in gostje so znižale rezultat v nizih na 1:2. V četrtem nizu je kamniška ekipa zaigrala še bolj odločno in povedla s 6:1 in 7:2. Mariborska ekipa se je trudila, da bi ujela prednost, a sta bili le dve razpoloženi igralki Iza Mlakar in Sara Hutinski premalo za preobrat in kamniške odbojkarice so izenačile rezultat v nizih.

V petem nizu so gostje zaigrale zelo odločno in domala brez napak. Točke so osvajale v serijah, povedle so s 6:1, z 10:3 in brez težav tekmo pripeljale h koncu. Mihela Planinšec, kapetanka Nove KBM Branika, je po tekmi dejala: "Naša ekipa je tekmo začela zelo dobro, po vodstvu z 2:0 pa smo tekmicam dovolile, da so se razigrale. V petem nizu so bile gostje v naletu in ni nam jih uspelo zaustaviti." Kapetanka kamniške vrste Petra Kramolc pa je dodala: "Igra naše ekipe je bila dobra, čeprav se nam pozna utrujenost od pogostih tekem. V pravem trenutku smo ujele ritem igre in veselimo se zmage. Z Mariborčankami se bomo pomerile še večkrat in upam, da se bo tehtnica še nagnila na našo stran."