14. 7. 2008,
13.09

Ponedeljek, 14. 7. 2008, 13.09

Bečan prvič na stopničkah, tudi Markovičeva bronasta

Slovenski plezalec Klemen Bečan je na tekmi svetovnega pokala v Chamonixu osvojil tretje mesto in s tem uspeh kariere.

Po 11 letih je tako izenačil dosežek Aljoše Groma, ki je bil do danes edini slovenski moški predstavnik na zmagovalnih stopničkah svetovnega pokala. V finalu je nastopila še Mina Markovič in prav tako osvojila tretje mesto.

Bečan je v Chamonixu nastopil odlično in bil na tretjem mestu že po polfinalu, nato pa tudi v finalnem nastopu ni dovolil, da bi ga kdo izrinil z mesta dobitnika kolajn. Po letu 2004, ko je bil v Španiji na četrtem mestu že povsem blizu stopničk, je štiri leta pozneje le stopil na zmagovalni oder. Matej Sova je bil 46., Jure Bečan 62.m Anže Štremfelj pa 64.

V Chamonixu je v finalu nastopila tudi Markovičeva, ki je prav tako osvojila tretje mesto in tako prispevala svoj delež k velikemu ekipnemu uspehu. Pri dekletih se Nataliji Gros z devetim mestom ni uspelo uvrstiti med najboljše, kljub temu pa ostaja druga v skupni uvrstitvi svetovnega pokala, Asja Gosar pa je bila 31.

Sicer je v moški konkurenci zmagal Nizozemec Jorg Verhoeven, pri dekletih pa že drugič zapored Avstrijka Johanna Ernst.