Torek, 28. 2. 2012, 21.58
9 let, 2 meseca
Gebrselassie se bori za OI

Letos so že trije Etiopijci maraton pretekli v času pod dvema urama in petimi minutami, zato legendarni afriški tekač, ki je bil na nedavnem maratonu v Tokiju četrti s časom 2;08:17, še vedno nima zagotovljenega mesta v olimpijski reprezentanci Etiopije. Vprašanje je, ali bo Haileju Gebrselassieju uspelo, saj časa ni dovolj, a 38-letni legendarni tekač verjame, da ga bomo videli teči po londonskih ulicah.
''Žal sem v Tokiju zaostal za pričakovanji. Do 30. Kilometra sem se počutil odlično, a potem sem imel veliko težav in čas, ki sem ga dosegel, ni tako dober, kot sem pričakoval,'' je po nedeljskem nastopu povedal Gebrselassie in dodal: ''Že čez dva tedna bi lahko nastopil na še enem maratonu. Verjamem, da bom naslednjič tekel veliko bolje.''
Gebrselassie, ki se lahko pohvali z dvema olimpijskima naslovoma v teku na 10.000 metrov na stezi, in kar sedmimi medaljami s svetovnih prvenstev na prostem v tekih na 5.000 in 10.000 metrov, je leta 2008 v Berlinu postavil svetovni rekord v maratonu, ko je tekel 2;03:59. Septembra lani je rekordno znamko na neverjetnih 2;03:38 na istem maratonu popravil Kenijec Patrick Makau.