Gregor Pavšič

Ponedeljek,
4. 8. 2014,
17.55

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 4. 8. 2014, 17.55

8 let, 7 mesecev

Oče dirkal s Senno, sam osvojil Evropo in Slovencem ponudil filtrirano vodo

Gregor Pavšič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Njegov oče je dirkal z Ayrtonom Senno, sam je bil evropski prvak v avtomobilskih gorskih dirkah. Aleš Prek je potrebno vztrajnost iz športa prenesel tudi v poslovni svet in uspel v času krize.

Pred tremi leti je bil evropski gorskohitrostni prvak

Večji del svojega življenja je danes 32-letni Aleš Prek zapisal športu. Bil je odličen alpski smučar, ki se je prebil do slovenske reprezentance B. Nadaljnjo kariero mu je preprečila poškodba kolena. Med lovljenjem ravnotežja na belih strminah in bojem s strahom in osredotočenostjo v smuku je bil Prek tudi odličen slovenski tekmovalec v kartingu.

Navdušil ga je oče Alojz, ki je kot edini Slovenec leta 1981 v Jesolu dirkal tudi proti Ayrtonu Senni. V kartingu in pozneje v gorskohitrostnih dirkah je osvojil 25 naslovov državnega prvaka, leta 2011 pa z osvojitvijo naslova evropskega gorskohitrostnega prvaka izpolnil tudi svoj največji (izvedljivi) dirkaški cilj.

Podjetje je ustanovil ob začetku gospodarske krize, danes zaposluje sedem ljudi

"Številni športniki so bili po koncu kariere uspešni tudi v poslu. V športu so si bili navajeni zadati cilj in mu nato podrediti vse. V poslu je to podobno. Do uspeha lahko prideš le s trdim delom, poštenostjo in zvrhano mero stare dobre kmečke pameti," pravi Aleš Prek. Danes se sicer še vedno rad usede v dirkalni avtomobil, toda zdaj je ta zanj le še hobi.

Pred osmimi leti je končal študij na fakulteti za organizacijske vede v Kranju, po spletu srečnih okoliščin pa sta s prijateljem Lovrom Čudnom ustanovila podjetje za uvažanje in prodajo sistemov za filtracijo vode. Nastala je njuna Bistra voda, ki danes v Logatcu zaposluje sedem ljudi.

"Hotel sem pač nekaj delati. Nisem tak človek, ki bil lahko sedel v pisarni od sedme do petnajste ure in opravljal rutinska dela. Podjetje sva odprla ravno na začetku gospodarske krize. Če bi zanjo vedel, bi morda še enkrat premislil, toda na koncu bi se prav gotovo še enkrat odločil za podjetniško pot," razlaga Prek.

Prek: Evropa se obrača stran od ustekleničenih vod, pri nas še ne

Na začetku je bil kot direktor tudi deklica za vse. Iz Italije je uvažal aparate, ki se priklopijo na vodovod in v poslovnih objektih zagotavljajo filtrirano in svežo vodo. Ta je lahko mrzla, topla ali gazirana, enako velja tudi za filtriranje v zasebni uporabi doma. V ponudbi so tudi ekološke steklenice.

"Slovenija ima tretjo najbolj kakovostno vodo v Evropi, a pri nas je prodaja ustekleničene vode še vedno precej nad evropskim povprečjem. V tujini so na tem področju ljudje že bolj ozaveščeni. Proizvodnja steklenic je seveda povezana z visokimi stroški produkcije in reciklaže, filtrirana voda pa odnaša smeti in prinaša svežino," pravi Prek.