Tina Vovk

Petek,
28. 2. 2014,
16.27

Osveženo pred

5 let, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 28. 2. 2014, 16.27

5 let, 10 mesecev

Šest največjih mitov o milijonarjih

Tina Vovk

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Navadni smrtniki radi sanjarimo, kako bi živeli, če bi imeli veliko denarja, hkrati pa imamo številne predstave (predsodke) o tem, kakšni so ljudje, ki imajo velike bančne račune.

Številni ljudje so prepričani, da nikoli ne bodo postali milijonarji, da je to povsem neuresničljiv cilj. Jaime Tardy je med raziskovanjem za svojo knjigo The Eventual Millionaire opravila več kot 100 intervjujev z milijonarji in poslovneži, ki so do svojega bogastva prišli na različne (zakonite) načine. Za Business Insider je povzela šest mitov o milijonarjih in jih ovrgla.

1. Milijonarji so pametnejši Milijonarji so navadni ljudje, ki so dosegli izjemne cilje. Tako kot vsi drugi tudi oni delajo napake. Nekateri med njimi so imeli v šoli celo težave z učenjem. Številni so zašli v velike dolgove, a so se iz njih uspešno izkopali. Večina jih je na poti uspeha doživela tudi padce. Kar je večini med njimi skupno, je, da v težkih časih niso obupali ter da se znajo spopadati z ovirami, ki jih prinaša njihov posel.

2. Milijonarji imajo preprosto več sreče Pri doseganju uspeha sreča ni faktor. Milijonar je sam svoje sreče kovač; ideja za milijon dolarjev ni vredna nič brez trdega dela.

3. Milijonarji živijo razsipno Ko človek pomisli na bogataše, se najprej spomni na drage avtomobile in razkošne vile. Povprečen milijonar je dejansko prej navaden sosed, ki vozi povprečen avto. Večina poslovnežev, s katerimi se je Tardyjeva pogovarjala, je do svojega bogastva prišla ravno zaradi pametnega ravnanja z denarjem in ker niso odnehali, ko so zaslužili svoj prvi milijon.

4. Večina milijonarjev je rojenih bogatih Anketa ameriške multinacionalne finančne korporacije Fidelity Investments je pokazala, da je 86 odstotkov milijonarjev samih ustvarilo svoje bogastvo. Večina ljudi, s katerimi se je pogovarjala Tardyjeva, je sama prišla do milijonov, le 26 odstotkov pa jih je priznalo, da so imeli na začetku zveze in poznanstva s pomembnimi ljudmi.

5. Milijonarji morajo biti neustrašni Neustrašnost in neizprosnost nista pogoja, da človek pride do bogastva. Strah in dvom sta povsem normalna občutka tudi pri najuspešnejših poslovnežih. Kar 57 odstotkov ljudi, s katerimi se je pogovarjala, je priznalo, da so bili prestrašeni, preden so se spustili v svoj prvi posel.

6. Plače milijonarjev so milijonske Res je, da je večina svoj prvi milijon (ali pa milijone) zaslužila z ustanovitvijo ali prodajo svojega posla ali pa tako, da so zasedli dobro plačano delovno mesto znotraj kakšne organizacije. Vendar to ni edini način, kako priti do milijona. Pisatelj Andrew Hallam je v svoji knjigi Učitelj milijonar opisal, kako je kot učitelj prihranil več kot milijon dolarjev, veliko preden se je upokojil. Do zajetnega kupčka denarja je prišel z discipliniranim varčevanjem, premišljenimi in netveganimi investicijami v delnice ter skromnim življenjem.

Poleg investicij v delnice so številni milijonarji povečali svoj prihodek z dodatno službo ali pa pasivnim virom dohodka, kot je vlaganje v nepremičnine, od katerih nato pobirajo najemnino.