Četrtek, 13. 6. 2013, 9.06
9 let, 2 meseca
Grki zaradi ukinitve državne radiotelevizije na ulicah

Vodilna grška sindikalna centrala GSEE je zaprtje primerjala z državnim udarom, podporo stavki so med drugim napovedali javni uslužbenci in mornarji. Med drugim stavkajo zaposleni v javnem prometu, zaradi stavke kontrolorjev letenja bo prekinjen letalski promet. Kljub stavki pa so odprte banke, hoteli in trgovine.
Z ukinitvijo ERT-ja je sicer zaposlitev izgubilo 2700 ljudi, kar je povzročilo ogorčenje med državljani, zato je grška vlada napovedala, da bo začasno ukinila javno radiotelevizijo, ki pa da jo bodo ponovno zagnali konec avgusta s samo še približno 1200 zaposlenimi.
Premier Antonis Samaras je povedal, da ne odstopa od svoje odločitve, saj je ERT po njegovem mnenju "simbol potrate in pomanjkljivosti transparentnosti". Samaras pa je še povedal: "Ne zapiramo javnega radia in televizije. Pravzaprav to počnemo samo zato, da bomo lahko ustanovili primerna javna radio in televizijo," je dejal Samaras. Za ta ukrep pa se je grška vlada odločila, potem ko je trojka mednarodnih posojilodajalcev – Evropska komisija, Evropska centralna banka (ECB) in Mednarodni denarni sklad (IMF) – od Grčije zahtevala, naj odpusti več tisoč javnih uslužbencev.
Urednik zunanjepolitične redakcije pri ERT-ju Odin Linardatou je povedal, da je odločitev novinarje popolnoma presenetila. "Zelo smo šokirani, zelo smo jezni," je povedal za BBC. "Kar ne morem sprejeti, da v grški demokraciji ne bomo imeli javnega medija," je še dodal. Za ERT, ki je začel oddajati leta 1938, morajo Grki odšteti 4,30 evra, znesek pa se prišteje računu porabe električne energije. ERT je imel sicer tri televizijske kanale, štiri radijske postaje in zunanjepolitično storitev, Voice of Greece.