Sobota,
1. 5. 2010,
13.49

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 1. 5. 2010, 13.49

9 let

Študenti simbolno zažgali zakon o malem delu

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Nekateri študentski klubi po Sloveniji so ob kresovanjih zažgali zakon o malem delu in tako simbolno izrazili nestrinjanje z zakonom

Zakon "prinaša pogubo lokalnemu mladinskemu organiziranju ter marsikateremu študentu iz periferije", so sporočili iz Zveze študentskih klubov Slovenije (Škis).

"Zakon bi onemogočil uveljavljanje marsikatere pravice" V duhu prvega maja, praznika dela, študentje izven študijskih središč opozarjajo na pomen študentskega dela, ki jim v veliki meri omogoča študij in druge dejavnosti ter dogodke za mlade v lokalnem okolju, opozarjajo v Škisu.

Letošnji kres je, kot dodajajo, gorel tudi z namenom opozarjanja na študente kot socialno ogroženo skupino, "ki ji bo v primeru sprejetja zakona onemogočeno uveljavljanje marsikatere pravice". Druge akcije na lokalni ravni se že izvajajo ali pa bodo sledile v prihodnjem mesecu.

"Sredstva za študentske organizacije se drastično zmanšujejo" Po mnenju Škisa predlog zakona o malem delu sicer predvideva tudi financiranje študentskih organizacij, a ta sredstva drastično zmanjšuje. "Tukaj se pojavijo študentski klubi, ki se jim večina kvalitetnih projektov ukinja. Vsa študentska tradicija postaja le lep spomin," še opozarjajo.

Pahor: Vsak od nas ima različne interese in odgovornosti Predstavniki študentov so v petek premieru Borutu Pahorju poslali zahtevano dopolnilo k zakonu o malem delu ter priložili pismo, v katerem Pahorja pozivajo, naj študente izloči iz omenjenega zakona. Študentje si želijo ponovnega sestanka s premierom že v ponedeljek, sicer bodo šli na ulice.

"Vsak od nas ima različne interese in odgovornosti. Stvari si želimo urediti tako, da bodo dolgoročno vzdržne s socialnega in funkcionalnega vidika ter tudi s strani pravic in obveznosti študentov in države," pa je po sredinem sestanku s študenti med drugim dejal Pahor. Problem, s katerim se soočajo, je po njegovem ta, da danes študentje zaradi svojih socialnih problemov delajo dlje, da imajo denar za svoje potrebe in celo za potrebe svojih družinskih članov.