Četrtek,
23. 2. 2012,
12.05

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 23. 2. 2012, 12.05

8 let, 8 mesecev

Sta kranjski župan Bogataj in odvetnik Gnilšak zlorabila svoj položaj?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Gorenjski kriminalisti so ovadili odgovorno osebo mestne občine Kranj in odvetnika iz Kranja zaradi suma zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic.

Avgusta lani so kranjski policisti dobili prijavo o sumu nepravilnosti pri sklenitvi poravnave med občino Kranj in gospodarsko družbo iz Kranja, v kateri se je občina zavezala slednji plačati 620 tisoč evrov poravnave. Znesek poravnave je občina nato nakazala na fiduciran račun odvetnika iz Kranja.

Brez pooblastila Kot je v sporočilu za javnost zapisal Leon Keder, so kriminalisti ugotovili, da je bila poravnava sklenjena kot zaključek večletnega trajajočega pravdnega spora med občino in gospodarsko družbo iz Kranja zaradi prodaje komunalno opremljenega zazidljivega zemljišča. Ugotovili so tudi, da odgovorna oseba na občini, ki je sklenila poravnavo, ni imela pooblastila sveta občine za sklenitev poravnave in tudi ne za prevzem 620 tisoč evrov nenačrtovane oziroma nepredvidene obveznosti za občinski proračun.

Kriminalisti naj bi ugotavljali, kje je denar Po naših informacijah sta ovadena kranjski župan Mohor Bogataj in odvetnik Kristijan Gnilšak, kriminalisti pa naj bi preiskovali še, kje je denar pristal.

"Gre za dolgoletni spor med občino in Stanovanjsko zadrugo Kranj. Občina je stalno zavračala plačilo zahtevka kot neutemeljeno, odločitev novega vodstva občine pa je bila, da je utemeljeno. To je bilo podprto z mnenjem odvetnika Aljoše Drobniča, ki je zastopal župana na sodišču. Odločitev župana in odvetnika je bila pozneje potrjena tudi z izvedenskim mnenjem, ki ga je naročilo sodišče," je za naš portal pojasnil odvetnik Gnilšak. Pojasnil je še, da je zadrugo sicer zastopal odvetnik Primož Kozina, "sam pa sem bil samo njegov substitut na sodišču."

In kje je denar? "Ta denar je last Stanovanjske zadruge Gorenjske, sam pa sem za dobo treh let s strani zadruge zadolžen, da s tem denarjem plačujem upnike," je še pojasnil Gnilšak.

MO Kranj: Poravnava je bila v korist občine "Na MO Kranj ponovno poudarjamo, da gre v primeru Stanovanjske zadruge Gorenjske za sodno poravnavo, ki je bila sklenjena v korist občine. S poravnavo se je zadeva zaključila, obresti na glavnico dolga niso več naraščale. Županova odločitev je skladna s statutom občine in odlokom o proračunu občine," so kazensko ovadbo komentirali na občini Kranj, ki so, kot so zapisali, o njej izvedeli iz medijev.

Zapisali so še, da je tudi svet občine o sodni poravnavi razpravljal dvakrat in obakrat sprejel sklep, da je bila sklenjena v interesu občine.

"Poglejmo še v zgodovino: Dejstvo je, da je MO Kranj prodala zemljišče, ki ni bilo v njeni lasti. Zato je sodišče določilo sodnega izvedenca, ki je v svojem mnenju zapisal, da je odškodninski zahtevek utemeljen in je Stanovanjska zadruga Gorenjske do odškodnine upravičena. Župan je sledil izvedenskemu mnenju ter sklenil poravnavo v korist Mestne občine Kranj," tako kot Gnilšak odgovarjajo na občini ter dodajajo, da je bila poravnava sklenjena skladno z vsebino izvedenskega mnenja, ki ga je naročilo pristojno sodišče v Kranju.

Prisluhnite še avdio prispevku županovega odziva: