Četrtek, 23. 2. 2012, 12.05
8 let, 8 mesecev
Sta kranjski župan Bogataj in odvetnik Gnilšak zlorabila svoj položaj?
Avgusta lani so kranjski policisti dobili prijavo o sumu nepravilnosti pri sklenitvi poravnave med občino Kranj in gospodarsko družbo iz Kranja, v kateri se je občina zavezala slednji plačati 620 tisoč evrov poravnave. Znesek poravnave je občina nato nakazala na fiduciran račun odvetnika iz Kranja.
"Gre za dolgoletni spor med občino in Stanovanjsko zadrugo Kranj. Občina je stalno zavračala plačilo zahtevka kot neutemeljeno, odločitev novega vodstva občine pa je bila, da je utemeljeno. To je bilo podprto z mnenjem odvetnika Aljoše Drobniča, ki je zastopal župana na sodišču. Odločitev župana in odvetnika je bila pozneje potrjena tudi z izvedenskim mnenjem, ki ga je naročilo sodišče," je za naš portal pojasnil odvetnik Gnilšak. Pojasnil je še, da je zadrugo sicer zastopal odvetnik Primož Kozina, "sam pa sem bil samo njegov substitut na sodišču."
Zapisali so še, da je tudi svet občine o sodni poravnavi razpravljal dvakrat in obakrat sprejel sklep, da je bila sklenjena v interesu občine.
"Poglejmo še v zgodovino: Dejstvo je, da je MO Kranj prodala zemljišče, ki ni bilo v njeni lasti. Zato je sodišče določilo sodnega izvedenca, ki je v svojem mnenju zapisal, da je odškodninski zahtevek utemeljen in je Stanovanjska zadruga Gorenjske do odškodnine upravičena. Župan je sledil izvedenskemu mnenju ter sklenil poravnavo v korist Mestne občine Kranj," tako kot Gnilšak odgovarjajo na občini ter dodajajo, da je bila poravnava sklenjena skladno z vsebino izvedenskega mnenja, ki ga je naročilo pristojno sodišče v Kranju.
Prisluhnite še avdio prispevku županovega odziva: