Torek, 25. 7. 2017, 4.00
7 let, 1 mesec
Si Miro Cerar in druščina zaslužijo počitnice?
V poletnem času se na počitnice odpravljajo tudi predsednik vlade in njegovi ministri. Menite, da so naredili dovolj in si jih prislužili?
Že pred časom smo preverili, kam se na počitnice odpravljajo slovenski politiki, tokrat pa nas je zanimalo, ali so si najbolj odgovorni v državi - predstavniki vlade - oddih s svojim delom tudi zaslužili.
Matevž Tomšič, politični analitik:
Če sem malo ciničen ... glede na to, kaj počnejo in da vlada prodaja kot reforme nekaj, kar je v bistvu nasprotje reform, bi si zaslužili ene zelo dolge počitnice. Včasih se vsaj na določenih področjih zdi, da manj kot vlada poskuša narediti, boljše je.
Če pogledamo samo vprašanje zdravstvene reforme, ki so jo bombastično napovedovali, kar so sproducirali, pa je antireforma. Namesto da bi sprostili zasebno pobudo, uvedli več dinamike in konkurenčnosti, so uvedli dodaten nadzor.
Od te vlade tako ne pričakujem nekih res konkretnih reform. Tudi to, da vlada na določenih področjih ni prav aktivna, je kvečjemu pozitivno, saj bi rezultati verjetno bili daleč od želenega.
Peter Jančič, novinar:
Vlado sestavlja veliko ljudi, ki imajo pravico, da gredo na dopust. Vlada bo medtem delovala.
Vsi ljudje gredo kdaj na dopust. Če ne bi šli, pozneje ne bi mogli delati. Tudi funkcionarji so samo ljudje.
Morajo pa tudi svoje delo opraviti in odločati tudi takrat, ko je čas dopusta.
Sebastjan Jeretič, politični analitik:
Vsakdo si zasluži počitnice in mislim, da je v redu, da gredo tudi oni.
Upam, da se bodo do jeseni malo nadihali.
Tudi če nima rezultatov, si vsakdo zasluži počitnice.
Domen Uršič, piarovec:
Vsekakor si vlada zasluži počitnice in, še toliko bolj, državljani si zaslužimo počitnice pred vlado.
Iskanje izgovorov za manko rezultatov je zagotovo utrudljivo početje.
Miro Kline, predavatelj tržnega komuniciranja na FDV
Vlada si ni zaslužila počitnic.
Opravila je neznansko veliko dela. Bila je izjemno delovno razpoložena. Toda vse to narejeno ni privedlo do nobenih pozitivnih rezultatov. Vse, kar so počeli, je bilo namreč zgolj pretvarjanje, točneje rečeno uprizarjanje vladanja in ne dejansko vladanje.
Dovolj spektakularno, da so jim mediji slepo sledili in slikali njihove navidezne aktivnosti kot uspehe. Vsaj naslednji trije/štirje primeri to najbolje ilustrirajo:
- arbitražni sporazum, ki je prikazan kot velikanska zmaga, je v bistvu manj od tistega, kar Sloveniji dejansko pripada.
- Lex Magna je velikanski prispevek k razvoju obubožanega mesta Maribor, ki bo prinesel 4000 delovnih mest in zastrupljal vodo, zemljo in zrak vse do Celja, hrvaške meje, le v Gradcu se bodo veselili in živeli skladno s svojo strategijo trajnostnega razvoja.
- Teran ima še vedno zaščiteno geografsko poreklo, Hrvati pa polna skladišča steklenic, napolnjenih s teranom hrvaške Istre, pripravljenih za izvoz v Slovenijo.
- Zgradila je in državljanom priporočila v uporabo spomenik SVŽ, imenovan tudi spomenik sprave, ki je vsaj na pol kopija nekega drugega spomenika z drugačnim sporočilom in z njim pri državljanih sprožila več slabih kot dobrih čustev.
18