Četrtek,
2. 12. 2010,
17.27

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 2. 12. 2010, 17.27

9 let, 2 meseca

Horvat bo moral Pahorju pojasniti svojo vlogo pri javnih naročilih

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Državni sekretar Andrej Horvat, ki vodi vladno projektno pisarno za Pomurje, bo moral po poročanju Večera predsedniku vlade Borutu Pahorju pojasniti svojo vlogo pri izvajanju javnih naročil.

Tako bo moral podrobneje predstaviti svoje povezave s podjetjema Frontal in Pribinovina, ki sta pridobila javni naročili.

Prijateljska posla? Večer je namreč v ponedeljek poročal, da je vladna projektna pisarna za Pomurje del 600.000 evrov vrednega javnega naročila za promocijo pomurske regije podelila podjetju Frontal, ki mu je pomagalo pri kandidaturi za poslanca leta 2008 in ki ga vodi njegov prijatelj Kristjan Magdič.

Čeprav Horvat in Magdič trdita, da Frontal ni opravil nobenih storitev med Horvatovo kandidaturo za poslanca, izpisi iz spletnih registrov po navajanju časnika dokazujejo drugače in potrjujejo "sume hudih kršitev protikorupcijske zakonodaje in kodeksa javnih uslužbencev".

Pahor: Horvat naj pripravi poročilo Drugo domnevno sporno naročilo v vrednosti 100.000 evrov pa je dobila družba Pribinovina, ki je pred parlamentarnimi volitvami vodila Horvatov štab.

Na Večerovo poročanje so se odzvali v kabinetu predsednika vlade. Premier je po poročanju časnika Horvatu naložil, da do ponedeljka pripravi poročilo o svoji vlogi pri izvajanju javnih razpisov ter javnih naročil v okviru izvajanja zakona o razvojni podporo pomurski regiji.

Horvat: Formalne postopke izvaja služba vlade za lokalno samoupravo Horvat pa je v sporočilu za javnost zapisal, da formalne postopke v okviru izvedbe javnega naročanja in javnih razpisov projektne pisarne za Pomurje izvaja služba vlade za lokalno samoupravo in regionalno politiko preko svojih strokovnih služb in komisij, to načelo pa je bilo in bo upoštevano v vseh primerih.

"To seveda pomeni, da sem s sodelavci kot vodja omenjene pisarne zagotavljal vsebinsko usklajenost z zakonom o Pomurju, s čimer so bile med drugim vzpostavljene možnosti, da bodo visoko zastavljeni cilji zakona realizirani v korist Pomurja, njenega gospodarstva in družbenega razvoja", je še zapisal Horvat.

SDS: Horvat je očitno kršil zakon o integriteti in preprečevanju korupcije Poslanska skupina SDS pa zahteva sklic nujne seje odbora DZ za lokalno samoupravo in regionalni razvoj, na kateri bi obravnavali Horvatova klientelističa in koruptivna dejanja. Kot so zapisali v sporočilu za javnost, je Horvat očitno kršil zakon o integriteti in preprečevanju korupcije. Ta po njihovih navedbah namreč določa, da mora funkcionar, ki sodeluje v postopku oddaje javnega naročila, o svoji povezanosti, znanstvu z nekim ponudnikom, ki se je na razpis prijavil, obvestiti svojega nadrejenega in se iz postopka izločiti.