Sreda,
14. 1. 2009,
12.06

Osveženo pred

9 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 14. 1. 2009, 12.06

9 let, 3 mesece

Globus: Razpoloženje Slovencev ustreza politiki vlade

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Članstvu Hrvaške v EU nasprotuje 47,5 odstotka Slovencev, referenduma bi se udeležilo 48,2 odstotka Slovencev, kaže anketa, ki jo je za zagrebški Globus izvedla Mediana v Sloveniji.

Zagrebški tednik Globus izpostavlja, da razpoloženje slovenskih državljanov popolnoma ustreza politiki vlade v Ljubljani, ki že mesece blokira hrvaška pristopna pogajanja z EU. V telefonski raziskavi, ki jo je Mediana izvedla med 712 slovenskimi državljani med 8. in 12. januarjem, je 48,2 odstotka udeležencev potrdilo, da bi se udeležilo referenduma, 31,5 odstotka se ne bi, petina pa še ni vedela. Polovica anketiranih proti vstopu Na omenjenem referendumu bi vstopu Hrvaške nasprotovalo 47,5 odstotka vprašanih, 36,8 odstotka bi podprlo Hrvaško, 15,7 odstotka pa je neodločnih. Globus: stanje ne gre v prid Sloveniji Globus se sklicuje tudi na neimenovane "visoke diplomatske vire", ki so poudarili, da stanje "sploh ne gre v prid Sloveniji, kar bo jasno zelo kmalu, v nekaj tednih". "Slovenski uradniki so tudi samo priznali, da zaradi Hrvaške trpijo doslej nezaslišan pritisk, ko so izjavili, da kljub pritiskom ne bodo odstopili od svojih stališč," piše časnik. Globus navaja države, ki odprto podpirajo Hrvaško Globus navaja, da Hrvaško odprto podirajo Italija, Madžarska, Češka in Avstrija, ki so ji tudi dali signal, da lahko zelo trdno računa na to, da se bo slovenska blokada kmalu končala in da bo Hrvaška nadaljevala pogajalski proces.

Jutarnji list: Slovenija nas ne bo spustila v EU do leta 2015

Slovenija se je odločila, da Hrvati ne bodo vstopili v EU do 2015," trdi z velikim naslovom na naslovnici današnji zagrebški Jutarnji list, ki je udarni - drugo in tretjo stran -, posvetil slovensko-hrvaškim odnosom. V Jutarnjem listu so namreč prepričani, da se je "Slovenija odločila vložiti veto na vstop Hrvaške v EU".

"Ne glede na to, da slovenska diplomacija že mesece pripravlja teren za takšno odločitev, je slovenski veto vendar presenečenje in izjema v zgodovini EU," piše glavni urednik Jutarnjega lista Mladen Pleše.