Nedelja, 22. 6. 2014, 18.51
9 let, 2 meseca
Danes v Danes: Več turistov, več gneče, več nesreč
Politika, sindikati in še kdo se lahko zgražajo, kolikor želijo, a Mercator je prodan. Nekateri so s prodajo zadovoljni in predvsem opominjajo na milijardni dolg, ki ga na svojih ramenih nosi najboljši sosed. Spet drugi so prepričani, da gre za sovražni prevzem stoletja. Kakorkoli, zgodba je po več letih končana. Ob tem je morda treba dodati le še to, da je vlada danes imela le dopisno sejo. To je sramotno dejanje, pravijo sindikati. Ogroženih je 25 tisoč družin zaposlenih in 30 tisoč dobaviteljev. Slovenski kmetje so se pri južnih sosedih pozanimali, kakšen plačnik je Agrokor ter kakšna prihodnost jih čaka. Kaže, da ne preveč dobra. Najboljšega soseda so torej prodali, a Agrokor oziroma lastnik te družbe Ivica Todorič uradno novinarsko konferenco napoveduje šele prihodnji teden, ko bo nakazana kupnina. Iz Agrokorja so nam potrdili, da so, navajamo: "Agrokor in konzorcij prodajalcev Mercatorja potrdili, da so vsi pogoji za izvedbo sporazuma izpolnjeni, zato so v skladu s tem sproženi vsi postopki zapiranja nakazila, končali se bodo v prihodnjih dneh."
Tudi Igor Šoltes – ki je danes uradno predstavil program in svojo listo kandidatov – je kritičen do prodaje podjetja že precej zadolženemu Agrokorju. Se pa že od ustanovitve stranke otepa afere nekdanjih študentskih funkcionarjev, ki so pomemben del njegove stranke.
Pred kamere je danes stopilo vodstvo Heliosa. Po hudih obtožbah o izčrpavanju, odpuščanjih in škodovanju na sploh kaj drugega vodstvu tudi ni preostalo. Poletje je tukaj. Počitnice tudi. S tem je vse več težav na naših cestah. Več turistov, več gneče, več nesreč. Pa še kup del na cesti. Dars zato voznike opozarja, naj upoštevajo signalizacijo in predpise. Nesreče na avtocestah so namreč praviloma hude.
Stanleyjev pokal še ni prišel, eden od najbolj zaslužnih zanj, naš Anže Kopitar, pa je že v domovini. Slovenski zvezdnik, ki je še drugič v treh letih z LA Kingsi osvojil najprestižnejši pokal v svetu hokeja, je dočakal topel sprejem na Brniku, tam je pristal pred slabima dvema urama. Pričakala ga je tudi naša ekipa.