Sreda, 20. 11. 2013, 16.33
8 let, 8 mesecev
Bo odpuščeni lahko spet oblekel suknjo pismonoše?
Igor Semič je bil pri Pošti Slovenije nekaj let zaposlen kot pismonoša, konec aprila lani pa mu je delodajalec iz krivdnih razlogov izrekel redno odpoved pogodbe o zaposlitvi. Utemeljitev Pošte Slovenije: Semič je zamujal na delo, zato so mu prekinili pogodbo.
Semič vidi razloge za odpoved drugje, predvsem v tem, da je opozarjal na nepotizem ter na druge nepravilnosti, ki naj bi se dogajale v podjetju, nekdanjemu delodajalcu pa naj bi šle v nos tudi njegove zahteve po izplačilu nadur in to, da je bil dejaven kot sindikalist.
Nekdanji pismonoša je zaradi tega vložil tožbo, s katero zahteva, da bi pri nekdanjem delodajalcu lahko spet zasedel staro delovno mesto in oblekel suknjo pismonoše.
Šofer poštnega vozila Andrej Župec je iz poštne enote 1116 občasno razvažal pošto, ki so jo za odvoz pripravili pismonoše, tudi Semič, v depoje.
"Največkrat je s pripravo pošte za razvoz zamujal ravno Semič, drugi pa redko, predvsem takrat, ko so morali pripraviti veliko reklamnega gradiva."
Zakaj je Semič z delom zamujal, Župcu ni poznano. So se pa po njegovih besedah drugi pismonoše zaradi Semičevega zamujanja pritoževali. Sam je zaradi vračanja po pošto, ki ni bila pripravljena ob dogovorjeni uri, delo končeval pozneje, kot bi sicer.
Pajk je pred tričlanskim senatom povedal, da je pošto v depoje navadno začel razvažati okoli pol devete zjutraj, občasno tudi prej ali pozneje, odvisno od tega, ali je bila pošta, za katero so bili zadolženi pismonoše, že pripravljena.
Podobno kot Župec je tudi Pajk povedal, da je v primeru zamude najprej odpeljal prvo pošiljko, zatem se je vrnil po tisto, kar je še ostalo. S pripravo pošte za razvoz v depoje je občasno zamujalo več poštarjev, med njimi tudi Semič, a nič pogosteje kot drugi pismonoše, je povedal Pajk. Tudi mu ni znano, da bi se zaradi počasnosti Semiča pri pripravi pošte kdo pritoževal.
Odločitev sodišča bosta Semič in Pošta Slovenije prejela po pošti.