Torek,
7. 8. 2012,
18.18

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 7. 8. 2012, 18.18

9 let, 2 meseca

Rast mobilnega dostopa do spletnih medijev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Firefox ostaja najpriljubljenejši brskalnik med slovenskimi uporabniki, je pokazala raziskava družbe iPROM. Slovenske spletne medije sedem odstotkov uporabnikov spremlja prek mobilnega dostopa.

Glede na predzadnjo, novembrsko raziskavo priljubljenost Googlovega brskalnika Chrome med slovenskimi spletnimi uporabniki še naprej raste, saj je pridobil še dodatne tri odstotne točke v primerjavi z novembrom lani in s 23 odstotki ostaja trdno na tretjem mestu.

Brskalnik Firefox medtem ostaja na prvem mestu, a ne več tako suvereno kot novembra. Zabeležil je namreč upad priljubljenosti za štiri odstotne točke, z 41 na 37 odstotkov, zgolj eno odstotno točko za njim pa je drugi na lestvici, Internet Explorer. Njegova priljubljenost ostaja na približno enaki ravni kot pred sedmimi meseci.

Do spletnih medijev vse pogosteje prek mobilnika Med rezultate analize je tokrat vključen tudi podatek o mobilnem dostopu do slovenskih spletnih medijev, ta je junija znašal že sedem odstotkov, medtem ko so bile v preteklih letih te vrednosti nižje.

Glede na napravo, ki je bila uporabljena za dostop do njih, je več kot polovica (53 odstotkov) telefonov z operacijskim sistemom Android, z 12 oziroma 11 odstotki sledita Applovi napravi iPad oziroma telefon iPhone. Trinajst odstotkov uporabnikov pa je takih, ki so do slovenskih spletnih medijev dostopali z mobilniki prek WAP.

Window 7 prehitel Windows XP Analiza operacijskih sistemov je pokazala, da večina uporabnikov še vedno prisega na operacijske sisteme Microsoft Windows, le da se je spremenil vrstni red. Windows XP je z 42 odstotki padel na drugo mesto, na vrh pa se je povzpel Windows 7 z 48 odstotki. Bronasta kolajna še naprej pripada Visti s petimi odstotki, a je ta v primerjavi z novembrsko raziskavo izgubila dva odstotka.

Analiza je bila opravljena junija 2012, tedenski vzorec pa je po standardu IAB zajemal 779 milijonov meritvenih zahtevkov.