Ponedeljek, 24. 12. 2012, 11.16
9 let
Ocenili smo: Samsung Galaxy Ace 2
Krog ljudi, ki ni pripravljen zapraviti plače za najnovejšo, sicer lepo in zmogljivo igračo, pardon, mobilnik, po drugi strani pa vseeno želi ostati v stiku s tehnološkim razvojem, je velik. In na njih upravičeno računa srednjekategornik Samsung Galaxy Ace 2.
Zunanjost skleneta še reža za kartico microSD in dva stranska gumba, na levi za glasnost in na desni za spanje, ki bi bil lahko zaradi praktičnosti tudi nekoliko nižje. A to so že manj pomembne malenkosti.
Drugače je z zvokom, ki sicer ni slab, a bi mu brez težav dodali še nekaj decibelov. Predvsem nastane težava ob igranju iger, ko držimo mobilnik vodoravno in s prsti zadušimo zvočnik, ki je na zadnji strani, poleg fotoaparata. Je pa po drugi strani zvočna izkušnja toliko boljša ob uporab slušalk, ki imajo tudi uporaben gumb za premor.
Notranjega pomnilnika je 4 GB, a ker ga je od tega uporabniku na voljo le okoli 2 GB, je kartica microSD obvezen dodatek. Ta je lahko velika do 32 GB, za njeno vstavitev pa ni treba niti odpirati telefona niti ga ugasniti.
Kameri sta dve, na zadnji strani s 5 milijoni pik, LED-bliskavico in samodejnim ostrenjem ter na sprednji strani z VGA-ločljivostjo za videopogovore. Spet (vem, da se ponavljam) neizstopajoči podatki, ki pa ne odražajo zelo dobrih rezultatov. Fotografije so namreč lepe, še posebej makroposnetki, ki resda potrebujejo več časa pri fokusiranju, a se na koncu lahko postavijo ob bok marsikateremu dražjemu mobilniku.
Zaradi tega je še večja škoda, ker ni posebnega fizičnega gumba za fotografiranje, temveč morate pritisniti na zaslon. Morda bi bilo v ta namen smiselno bolje izrabiti srednji fizični gumb.
Videokamera zmore 30 sličic na sekundo z ločljivostjo 720 p, dovolj, da vas ne bo sram posnetke postaviti na YouTube.
Glede povezljivosti in drugih funkcij Ace 2 izpolni pričakovanja, saj pod pokrovom skriva vse pomembne, od standardnega brezžičnega omrežja WiFi, Bluetootha 3.0 in navigacije GPS do WiFi Direct, možnost vzpostavitve lastne WiFi hotspot točke, KIESa Air in All Share aplikacije, s katero se lahko povežemo z drugimi DLNA-kompatibilnimi napravami.
Podpira tudi Flash 11, kar pomeni, da lahko videoposnetke na YouTubu gledate kar v brskalniku in igrate Flash igre. Za bolj poslovno usmerjene je prednaložena aplikacija Polaris Office, ki je namenjena urejanju datotek v Wordu, Excelu in PowerPointu ter pregledovanju PDF-dokumentov. Številne druge aplikacije so seveda na voljo v spletni trgovini Google Play.
Splošna ocena: 8
Legenda ocen:
1 – Raje umrem, kot da me kdo vidi s tem. 2 – Vzamem le, če bi mi rešil življenje. 3 – Če mi ga podarijo, ga morda vzamem. 4 – Še veliko mu manjka. 5 – Za silo bi bilo. 6 – Še kar. 7 – Na pravi poti. 8 – Dober izbor. 9 – Odlična naprava. 10 – Brez njega mi živeti ni.
Tehnične lastnosti:
Dimenzije: 118,3 x 62,2 x 10,5 mm Teža: 122 g Zaslon: TFT na dotik, 480 x 800 pik, 16 milijonov barv, 3,8-palčni Procesor: dvojedrni Cortex A9 800 MHz Delovni pomnilnik: 768 MB Shranjevanje podatkov: 4 GB notranjega pomnilnika, MicroSD do 32 GB Povezljivost: HSDPA 14.4 Mbit/s, HSUPA 5.76 Mbit/s, UMTS, EDGE, GPRS, Wi-fi, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, DLNA, KIES, KIES Air Operacijski sistem: Android 2.3 Gingerbread Priključki: MicroUSB v2.0, 3,5 mm audio Fotoaparat: 5 MP, LED-bliskavica, samodejno ostrenje, sprednja kamera VGA Video: 720p, 30 fps Baterija: Li-Ion 1500 mAh