Projekt, ki za stekleno neopaznim imenom skriva sanje vsakega ljubitelja znanstvene fantastike, je razkril svoje skrivnosti.
Glass je izum, ki bo naziv "pameten" ob androidnem operacijskem sistemu uveljavil na novi veji starodavne stvaritve, očalih. Ta so bolj ali manj nespremenjena spremljala slabovidne od trinajstega stoletja pa do sedanjosti, a v bližnji prihodnosti se bomo lahko z njimi tudi navadni smrtniki postavili v kožo futurističnih kiborgov in imeli virtualni svet vedno pred očmi.
Očala, ki jih bo nosil RoboCop
Googlova očala Glass bodo pred vaše oko postavila majhen zaslon AMOLED, v njih bodo senzorji premikanja, GPS in možnost samostojnega podatkovnega povezovanja prek omrežja 3G ali 4G z oblakom ali pa povezovanja s pametnimi telefoni prek brezžičnega interneta in Bluetootha. Na sprednjem delu bo kamera z nižjo ločljivostjo in bliskavico.
S futurističnimi očali Glass bomo lahko z glasovnimi ukazi zajemali fotografije in snemali videoposnetke ter svoja doživetja v realnem času delili v družabnih omrežjih. V očala je vključena tudi možnost videopogovora, na stekelcu pa bomo lahko spremljali podatke o času, vremenu in navigacijske napotke.
Vse informacije bodo prikazane na majhnem prosojnem delu desnega stekla, ki, vsaj po videnem, ne bo tako oviral pogleda, da bi bila nošnja očal nevarna. Večje tveganje pomeni le dejstvo, da lahko informacije na steklu očal toliko preusmerijo pozornost uporabnika, da ta ne bi opazil morebitne nevarnosti med, na primer, uporabo v prometu.
Razvijalcem za tisočaka, Američanom zastonj, nam pa ...
Medtem ko so razvijalcem očala na voljo za nekaj več kot tisočaka evrskih bankovcev, se lahko tehnološki navdušenci iz Združenih držav za košček prihodnosti, ki je še vedno v razvojni fazi, potegujejo tudi s prijavo na spletni strani proizvajalca. Preostali uporabniki bomo na najbolj "piflarska" očala v zgodovini čakali vsaj do drugega leta.