Ponedeljek,
25. 2. 2013,
11.11

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 25. 2. 2013, 11.11

8 let, 8 mesecev

Sodnica Fekonja: Se vam zdi, da sem dobre volje?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
S temi besedami je sodnica Dejana Fekonja, ki presoja, ali sta suspendirani stečajni upravitelj Brane Gorše in Jože Šuštaršič zlorabila svoj položaj, začela današnjo obravnavo.

Te ni mogla izpeljati, ker Braneta Goršeta na sodišče ni bilo. Kot je znano, se je suspendirani stečajni upravitelj sredi meseca znašel v še eni preiskavi, preiskovalna sodnica pa je zanj odredila enomesečni pripor. In prav tu je razlog, zakaj Goršeta danes na sodišče ni bilo.

"V petek, ko sem bila v avtu, sem dobila obvestilo iz koprskega zapora, da za danes ne morejo zagotoviti prisotnosti obdolženega Goršeta, ker imajo kadrovske težave. Tega opravičila ne sprejmem," je bila ostra Dejana Fekonja. Prepričana je namreč, da bi lahko z boljšo organizacijo zagotovili prisotnost obdolženca na glavni obravnavi. "Ker gre za prednostno zadevo, bom o tem obvestila tako predsednika vrhovnega sodišča kot ministrstvo za pravosodje," je narekovala za zapisnik, strankam v postopku pa pojasnila, da je pregledala zakon o kazenskem postopku, ali bi lahko stroške naprtila državi, saj je državni organ kriv, da današnje obravnave niso mogli izpeljati. "Zakon tega ne omogoča," je ugotovila. Tako so na naslednji ponedeljek preložili zaslišanje Danijele Draužbaher, ki je na sodišče prišla že danes, in izvedenca grafologa.

Zloraba položaja Naj spomnimo, da suspendiranemu stečajnemu upravitelju obtožba očita kaznivo dejanje zlorabe položaja pri vodenju stečajnega podjetja Hranilno-kreditne službe (HKS) Sicura, Jožetu Šuštaršiču, ki je kupil terjatve HKS-ja Sicura, pa napeljevanje. Podjetje HKS Sicura je šlo v stečaj leta 2002, upniki pa so že leto za tem Banko Slovenije pozvali, naj sodišču predlaga zamenjavo Goršeta, vendar na Banki Slovenije tega niso storili.

Na začetku leta 2004 je Gorše po poročanju medijev terjatve, ki so bile skupaj nominalno vredne skoraj 200.000 evrov, za 34.400 evrov prodal Jožetu Šuštaršiču. Šuštaršič je nato leto pozneje z njihovo prodajo iztržil 228.000 evrov.