Sobota,
4. 2. 2012,
7.04

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 4. 2. 2012, 7.04

9 let, 2 meseca

Drago Kos in Darko Njavro sta se uspešno poravnala

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Drago Kos je v odškodninski tožbi zoper Darka Njavra, ta je nekdanjega predsednika protikorupcijske komisije označil za lažnivca, goljufa in prevaranta, zahteval 12.000 evrov in objavo sodbe.

"Jaz javno obsojam šefa korupcijske komisije, da je lažnivec, goljuf in prevarant," je Martin Božidar Njavro izjavil za STA decembra 2009, ko so v javnost pricurljale podrobnosti zaslišanja Draga Kosa v zvezi z zadevo Patria, ki je potekalo aprila 2008 na Finskem. Iz kopije zaslišanja, ki se je takrat pojavila v medijih, izhaja, da je Kos omenjal Njavra kot zelo dobrega prijatelja takratnega premiera Janeza Janše, ki je vedno uporaben za izsiljevanje ljudi ter kot lobista na plačilnem seznamu Patrie.

Njavro je za STA še izjavil, da je Kos "znan lažnivec, ki je informacije potvarjal že v letih 1993 in 1994 v zadevi Depala vas in isto počne tudi danes".

Kosa je mučila nespečnost in pomanjkanje apetita Kosa je izjava menda hudo prizadela, v tožbi je navajal, da sta ga mučili nespečnost in pomanjkanje apetita, posledice pa je čutil tudi v zasebnem življenju. Ker je Njavro po Kosovi oceni negativno in žaljivo vrednostno oceno izrekel z namenom razžalitve in zaničevanja, je pri ljubljanskem okrožnem tožilstvu vložil tudi predlog za kazenski pregon zaradi suma storitve kaznivega dejanja razžalitve.

Nekdanji pripadnik specialne brigade Moris Kosu ni ostal dolžan. V nasprotni tožbi je Njavro od Kosa zaradi obrekovanja in žaljive obdolžitve zahteval 20.100 evrov odškodnine, saj naj bi zaradi Kosovih izjav prejel številne telefonske klice, znancev, prijateljev in novinarjev, pred katerimi se je moral zagovarjati.

Včerajšnji poravnalni narok je potekal za zaprtimi vrati, zato podrobnosti niso znane, neuradno pa se govori, da sta s poravnavo zgladila vse medsebojne spore. Kosa na poravnavo ni bilo, prišla je le njegova pooblaščenka Irena Jurca, Njavra pa je zastopal odvetnik Luka Zajc.