Torek,
6. 4. 2010,
10.31

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 6. 4. 2010, 10.31

9 let, 2 meseca

Moč pozitivnih misli

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Razvijanje pozitivnega mišljenja je ena najmočnejših življenjskih strategij. S pomočjo tehnike pozitivnega mišljenja, vizualizacije in afirmacij lahko v življenju dosežemo skoraj vse, kar si želimo.

Kaj so afirmacije? Vsaka misel in izrečena beseda je afirmacija. Naš notranji dialog predstavlja tok afirmacij, ki vsak trenutek ustvarja naše življenjske izkušnje. S pomočjo pozitivnih afirmacij – krajših izjav, ki nagovarjajo prav določeno skupino prepričanj v naši podzavesti – lahko vplivamo na negativne miselne vzorce in jih zamenjamo s pozitivnimi. To je podobno, kot če bi nam "oprali možgane", s to razliko, da se mi sami odločimo, katerih negativnih prepričanj in vzorcev se hočemo znebiti. Ali afirmacije zares delujejo? Odgovor je pritrdilen! Težko bi našli tehniko osebnega razvoja, ki ne vsebuje afirmacij. Bolj ko ste odločni pri tem, da se spremenite in pustite preteklost za seboj, bolj delujejo.

Kako izgovarjamo afirmacije Obstaja več načinov, sami pa izberemo tistega, ki nam je najbolj blizu ali pa ustreza okoliščinam, v katerih se v danem trenutku nahajamo:

- Afirmacijo izgovarjamo v mislih med meditacijo ali v sproščenem stanju tik pred spanjem. - Afirmacijo izgovarjamo na glas, kadarkoli, tudi ko opravljamo kakšno rutinsko delo. - Afirmacijo izgovarjamo pred ogledalom in se medtem gledamo naravnost v oči. - Afirmacijo večkrat zapišemo na papir in smo z mislimi osredotočeni na vsako besedo, ki jo zapisujemo. List z zapisano afirmacijo lahko prilepimo na steno, hladilnik, ob računalniški ekran v pisarni ... Nekam, kjer bo ves čas v našem vidnem polju. - Afirmacijo lahko tudi zapojemo, saj ima glasba močan vpliv na našo zavest in podzavest.

Pravila pri izgovarjanju afirmacij

1. Zelo pomembno je, da so afirmacije vedno izgovorjene v sedanjem času. Rečemo "Jaz sem ..." in ne "Jaz bom ..." ali "Želim si, da bi bil ...". Podzavest pozna samo sedanjost, ne razume ne preteklosti ne prihodnosti. 2. Afirmacije ne smejo vsebovati negacije kot na primer "Jaz nisem bolan". Podzavest negacije ne prepozna, zato zgornjo trditev prevede v "Jaz sem bolan". Torej dosežemo ravno nasprotni učinek od želenega. Pravilna afirmacija v tem primeru je "Jaz sem zdrav". 3. V afirmacije nikoli ne vpletamo drugih oseb. Namenjene so le nam, s spreminjanjem sebe pa vplivamo tudi na spreminjanje naše okolice. 4. Vedno govorimo v prvi osebi ednine: "Jaz sem ..." in ne "Ti si ..." ali "Marta je ...", če nam je seveda ime Marta.