Ponedeljek, 1. 7. 2013, 10.22
9 let
Sindikati in analitiki zaskrbljeni zaradi združitve General Motorsa in PSA-ja

Peugeotova družina naj bi zagotovo prodala večinski delež
Sindikati so pričakovano zaskrbljeni nad položajem, ki ga za zdaj še neuradno napovedujejo. Peugeotova družina naj bi zagotovo prodala svoj večinski delež v koncernu PSA, vprašanje je le še končni kupec. Ker se pogajanja s kitajskim Donfengom niso uspešno končala, je najresnejši kandidat za prevzem prav General Motors. Američani so trenutno sedemodstotni lastnik PSA-ja.
Sindikate skrbijo napovedana zaprtja tovarn in posledična odpuščanja, analitiki svarijo, da so družinske korenine v PSA-ju zelo pomembne za tržni položaj in prepoznavnost njihovih avtomobilov. Uradne potrditve pogovorov za zdaj še ni, vsi vpleteni tudi zavračajo namige, da bi bila nova generacija opel zafire v resnici le v nemške barve preoblečeni citroen C4 picasso.
Združitev pomeni odpuščanja
Če bi se zgodila združitev, bi bil to jasen namig, da bosta tako PSA kot General Motors v Evropi začela aktivno reševati svojo preveliko kapaciteto vozil. PSA-jeve francoske tovarne delujejo z 71-odstotno, Oplove nemške tovarne pa le s 66-odstotno zmogljivostjo.
Če bi delo tovarn prilagodili potrebam trga, bi morali pri PSA-ju odpustiti od osem do deset tisoč, pri Oplu pa štiri tisoč zaposlenih delavcev.