tek na smučeh

Nedelja, 4. 12. 2016, 11.14

Wengova najhitrejša v Lillehammerju, Višnarjeva odstopila

Heidi Weng | Foto Reuters

Norveška smučarska tekačica Heidi Weng (28:46,1) je zmagovalka tekme svetovnega pokala v Lillehammerju. Drugo mesto na 10 kilometrov zasledovalno v klasični tehniki je osvojila rojakinja zmagovalke Ingvild Flugstad Oestberg (+16,1), tretja pa je bila Finka Krista Parmakoski (+21,0).

Nastopili sta dve Slovenki, Anamarija Lampič je bila pri repu razvrstitve na 61. mestu (+6:16,4), medtem ko je Katja Višnar odstopila.

Sundby zmagal v zasledovanju, Slovenca nista startala

Norveški smučarski tekač Martin Johnsrud Sundby (39:36,3) je zmagovalec tekme svetovnega pokala v Lillehammerju. Drugo mesto na 15 kilometrov zasledovalno v klasični tehniki je osvojil rojak zmagovalca Johannes Hoesflot Klaebo (+2,3), tretji pa je bil Finec Matti Heikkinen (+2,7). Slovenca Janez Lampič in Miha Šimenc na tekmi nista startala.