tek na smučeh

Sreda, 7. 2. 2024, 16.01

V Planici v teku na 20 kilometrov zlato na Norveško in v Italijo

tek na smučeh | Foto Shutterstock

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Planici so se danes tekačice in tekači na smučeh borili za prve medalje na razdalji. Izjemno predstavo je na 20 km progi s skupinskim startom uprizoril Norvežan Joergen Nordhagen, med mladinkami je slavila Italijanka Maria Gismondi.

Od Slovenk je ciljno črto prečkala le Živa Melihen, z zaostankom devetih minut je zasedla 50. mesto, vsi drugi so tekmo morali končati prej, saj sta jih najboljša prehitela za krog.

Nordhagen, ki je imel že po treh krogih minuto prednosti kar 42 od 97 tekmovalcev prehitel za krog, med njimi vse Slovence. Jaka Marinko je na koncu zasedel 61., Tine Šporn 62., Philip Yazbeck Lavrič Pregelj pa 67. mesto. Pri dekletih je druga slovenska predstavnica Tinkara Kos tekmo končala na 56. mestu.

"Cilj je bil, da imamo štiri dekleta danes na startu. Vendar pa smo se odločili, da bosta nastopili le dve tekmovalki, saj drugi dve nista povsem zdravi. Živa in Tinkara sta imele nekoliko smole, saj sta imeli visoki štartni številki. Borili sta se do konca, več bi s tako visoko številko in mehko progo težko dosegli, "je dejala Eva Sever Rus, trenerka mladinske reprezentance.