Quebec, skupinski štart, moški

Norvežanu Klaebu preizkušnja v kanadskem Quebecu

2

Johannes Hoesflot Klaebo | Foto Reuters

Norveški smučarski tekač Johannes Hoesflot Klaebo (35:23,7) je zmagovalec današnje preizkušnje s skupinskim startom na 15 km v kanadskem Quebecu. Drugo mesto je na predzadnji tekmi za svetovni pokal osvojil njegov rojak Niklas Dyrgaug (+0,5), tretje pa Rus Aleksander Besmertnik (+0,8). Slovenija na tekmi ni imela predstavnikov.

Skupno zmago v svetovnem pokalu si je že pred časom zagotovil Norvežan Martin Johnsrud Sundby.

Na današnji ženski tekmi s skupinskim startom na 10 km je slavila Norvežanka Marit Bjoergen, za njo pa sta se uvrstili njena rojakinja Heidi Weng in Finka Krista Parmakoski. Na startu so bile tudi tri Slovenke: najboljša je bila Anamarija Lampič s 36. mestom, Vesna Fabjan je zasedla 43., Katja Višnar pa 49. mesto.

V nedeljo bosta na sporedu še zasledovalni tekmi. Ženska preizkušnja na 10 km v prosti tehniki se bo pričela ob 15.20, moška na 15 km pa ob 16.45.