Aljaž Osterc smučarski skoki

Nedelja, 24. 9. 2017, 12.50

Osterc Sloveniji priskakal dodatno kvoto

Aljaž Osterc | Foto Vid Ponikvar

Romunski Rašnov je bil v preteklih dneh močno tekmovalno obarvan, saj so se smučarji skakalci najprej potegovali za točke FIS pokala in nato še za točke celinskega pokala. Tudi tokrat slovenski uspehi niso izostali.

Četertek in petek sta bila namenjena finalu poletnega dela FIS pokala, ki ga je z udeležbo le na polovici tekem dobil Timi Zajc. Tokrat ni skakal, za dodatno kvoto Slovenije v prvi zimski periodi celinskega pokala pa je tako s petim in drugim mestom poskrbel Aljaž Osterc. V periodi je zasedel skupno tretje mesto.

Točke za FIS pokal sta osvojila še Blaž Pavlič za 15. in 8. mesto ter Lovro Kos za 29. in 18. mesto. Skupno je Osterc končal na 8. mestu.

Znova pa so se naši izkazali tudi na tekmah celinskega pokala. Timi Zajc nadaljuje z dobrimi predstavami in je bil včeraj z drugim mestom tretjič zapored na odru za zmagovalce, danes je dodal še sedmo mesto, skupno pa se je prebil že na četrto mesto.

Tik za Tilna Bartola, ki je bil včeraj šesti, danes pa drugi, tik za vnovičnim zmagovalcem, Piusom Paschkejem, ki je dobil tri od zadnjih štirih tekem celinskega pokala. Osterc je na celinskem pokalu vpisal 18. in 22. mesto, Pavlič je bil včeraj 23., Anže Lavtižar pa danes 17.

Celinski pokal se bo končal konec meseca v Klingenthalu.