8 let, 1 mesec

Žan Košir Glorija Kotnik sneg

Četrtek, 13. 10. 2011, 14.07

Flander in Demšar v finalu

S kvalifikacijskima vožnjama v nizozemski dvorani v Landgraafu se je začel letošnji svetovni pokal v deskanju na snegu. Od Slovencev sta se v finalne vožnje uvrstila le Rok Flander in Jernej Demšar.

V Landgraaf je osemčlanska slovenska ekipa tekmovalcev, sedem deskarjev in ena deskarka, odšla z optimizmom, a sta si v kvalifikacijskih vožnjah uvodnega paralelnega slaloma preboj v finalne vožnje na izpadanje privozila le izkušeni Rok Flander in Jernej Demšar. Flander je osvojil 12. čas kvalifikacij, Demšar pa je s 16. časom za rep ujel finale. Le za tri stotinke sekunde je finalni nastop ušel Žanu Koširju (18. čas), ki je postavil celo peti čas rdeče proge, a je bil šele 26. na modri progi. Po kvalifikacijah so se poslovili še mladi Tim Mastnak (23.), Rok Marguč (36.), Izidor Šušteršič (40.) in Jure Hafner (41.).

Najhitrejši v kvalifikacijah je bil Italijan Roland Fischnaller, ki se bo v osmini finala pomeril z Demšarjem, Flandra pa čaka dvoboj z Nemcem Patrickom Busslerjem.

Med dekleti se v finale ni uspelo uvrstiti Gloriji Kotnik, ki je končala tekmovanje z 19. časom.