Sobota, 25. 2. 2017, 19.59

Dubaj, WTA, finale

Svitolina z zmago proti Wozniackijevi v top 10

Svitolina | Foto Reuters

Ukrajinska teniška igralka Jelina Svitolina je zmagovalka turnirja WTA v Dubaju z nagradnim skladom 2,36 milijona dolarjev.

V velikem finalu, ki se je zaradi dežja začel dve uri kasneje od načrtovanega, je s 6:4 in 6:2 premagala nekdanjo številko 1 ženskega tenisa Danko Caroline Wozniacki.

Ukrajinka, ki je letos že osvojila turnir v Tajpeju, skupaj pa šestega, je prvi niz dobila po 54 minutah, celotna tekma pa je trajala med kot 90 minut.

Wozniackijeva je igrala v drugem finalu v dveh tednih.