Sobota, 17. 11. 2018, 20.59

Liga NLB, 10. krog

Ribničani ostajajo na vrhu

1

Ribnica rokomet | Ribničani v tej sezoni še ne poznajo poraza. | Foto Vid Ponikvar

Ribničani v tej sezoni še ne poznajo poraza.

Rokometaši Rika Ribnice so v 10. krogu lige NLB v gosteh premagali Sviš Ivančno Gorico s 35:27 (18:13). Ribniški rokometaši so pričakovano slavili na Dolenjskem ter se po številu točk izenačili z vodilnimi Celjani, medtem ko igralci iz Ivančne Gorice po devetem porazu ostajajo na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Izbranci gostujočega trenerja Siniše Markote so temelje za zmago postavili že v prvem polčasu. Že po pičlih dvanajstih minutah so povedli za pet golov (7:2), najvišjo prednost v prvi polovici dvoboja pa so imeli v 24. minuti, ko so povedli s 16:8.

Igralci iz dežele suhe robe v drugem polčasu niso popustili, tekmece so vseskozi držali v svoji oblasti in zasluženo slavili.

V ribniški ekipi sta bila najbolj učinkovita Tilen Strmljan s sedmimi in David Kovačič s petimi goli, v domači ekipi pa je Žan Grojzdek dosegel šest, Simon Stopar pa pet zadetkov.

Celjani so se Krki oddolžili za poraz v superpokalu

Za uvod v deseti krog lige NLB so Celjani v Novem mestu ugnali Krko (30:28) in se ji tako maščevali za poraz v superpokalu na začetku sezone. Velenjčani so na drugi sredini tekmi visoko ugnali Hrastnik (33:24). Preostala štiri srečanja desetega kroga državnega prvenstva bodo na sporedu v soboto.

Krkaši so vodili le na začetku tekme z 1:0, nato pa je sledila prevlada Celjanov, ki so vodili tudi za pet. Dolenjci so se sicer v 47. minuti približali le na gol zaostanka, a so Celjani zdržali nalet. Prvi strelec tekme je bil Krkin Luka Florjančič s sedmimi zadetki, na drugi strani je William Accambray dosegel zadetek manj.

Podobno je bilo tudi v Velenju, kjer so si domačini že na začetku tekme priigrali visoko prednost, ki se je do konca srečanja le še povečevala. Najboljši strelec tekme je bil z 12 goli igralec Velenja Matic Verdinek.