Diogo Silva Gregor Ocvirk Saša Praprotnik slovenska rokometna reprezentanca Rokometna reprezentanca

Mladi slovenski rokometaši v boju za polfinale SP za las prekratki

2

Marko Kotar | Slovenci so bili v četrtfinalu prekratki. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenci so bili v četrtfinalu prekratki.

Slovenska rokometna reprezentanca je v četrtfinalu svetovnega prvenstva do 21 let v Španiji tesno izgubila s Portugalsko (25:26), v vrstah katere blesti novopečeni pivovar Diogo Silva in ostala brez bojev za odličja. Polfinalne vstopnice so si zagotovili še Francija, Egipt in Hrvaška.

Slovenci so svojo moč pokazali že v uvodnem delu, ko so v skupini A s petimi zmagami zasedli prvo mesto. Boljši so bili tudi od domače reprezentance in gostiteljice turnirja Španije ter napovedali visoko uvrstitev.

Svojo šesto zaporedno zmago na SP so dosegli v četrtek, ko so na prvi stopnički izločilnih bojev za štiri zadetke, z 32:28, premagali Južno Korejo.

A na četrtfinani tekmi se je slovenski izbrani vrsti zataknilo. Slovenci srečanja niso odprli najbolje, nasprotniki so jim pobegnili, lep del časa vodili +3, a v drugem delu prvega polčasa so varovanci Saše Prapotnika zaigrali bolje, ujeli Portugalce in ob koncu 30 minut povedli s 14:13.

Tudi v drugem polčasu sta bila tekmeca ves čas izenačena, nobeni izmed reprezentanc si ni uspelo priigrati višje prednosti. V zaključku tekme pa so več zbranosti pokazali Portugalci, ki so slavili s 26:25 in se uvrstili v polfinale. Slovenijo v nadaljevanju SP čakata tekmi za razvrstitev od 5. do 8. mesta, najprej se bo v petek pomerila s Tunizijo.

Egipčani za finale s Francozi, Portugalci s Hrvati

Mesto v polfinalu so si zagotovili še Egipčani, ki so z 29:27 izločili Norvežane, Francozi, ki so bili s 35:32 boljši od Dancev, in Hrvati, ki so vknjižili zmago proti Tuniziji (27:24).