MRK Krka Urbanscape Loka Celje Pivovarna Laško RK Gorenje Velenje Koper 2013 Riko Ribnica

Sreda, 26. 4. 2017, 18.25

Liga NLB, končnica za prvaka, 5. krog:

Derbi brez zmagovalca: Celjani ostajajo nerešljiva uganka za Gorenje

gorenje celje | Foto Goran Vadlja Kamenjašević/RK Gorenje Velenje

V 5. krogu lige NLB za prvaka sta se v derbiju kroga četrtič letos pomerila Gorenje in Celje in se razšla z neodločenim izidom 25:25. Celjani tako ostajajo neporaženi proti Velenjčanom od decembra 2013.

Peti krog lige za prvaka je sklenil večni derbi med Gorenjem in Celjem. Velenjčani svojih tekmecev niso premagali že tri leta in pol, vmes pa sta ekipi dvakrat remizirali. Z remijem se je končala tudi tekma v Rdeči dvorani. Obračun je bil vseh 60 minut izjemno izenače, saj si nobena od ekip ni priigrala občutnejše prednosti. V zaključku so gostje povedli celo z dvema goloma in kazalo je, da bodo spet ugnali ose, a sta Nejc Cehte in Janez Gams z goloma v zadnji minuti poskrbela, da je vsaj točka ostala doma.

Tekmeca sta se srečala tudi pred 11 dnevi v mariborskem polfinalu pokala. Po odličnem celjskem prvem polčasu so ose v drugi polovici tekme prišle na rob preobrata, a je zmaga ostala v celjskih rokah, pokal pa prav tako.