Sreda, 12. 10. 2016, 20.09

Regionalna liga Seha od 4. do 12. oktobra

Celjani še četrtič sklonjenih glav, Skok pomagal Zagrebu kupiti nekaj miru

Meškov Celje | Foto Liga Seha Gazprom

Celjani so v šestem krogu lige Seha visoko izgubili z beloruskim prvakom Meškovom. Zagreb si je z zmago nad Metalurgom v regionalni rokometni ligi Seha kupil nekaj miru. Gorenje je ob debiju novega trenerja Boruta Plaskana premagalo Izviđač.

Celjani so na prvem od dveh gostovanj v tem tednu doživeli četrti letošnji poraz v ligi Seha, prav toliko pa ima beloruski prvak v omenjenem tekmovanju zmag. Varovanci Branka Tamšeta so že ob polčasu zaostajali za šest golov, v drugem polčasu pa se niso resneje približali domačim rokometašem, ki so slavili s 36:29. Prvi strelec tekme je bil Blaž Janc s sedmimi goli.

Zmaga Zagreba nad Metalurgom je imela blagodejen učinek za hrvaške prvake. V klubu je bilo po treh zaporednih evropskih porazih kar nekaj nemira. Govorilo se je tudi o odhodih igralcev, o menjavi trenerja (še) ne. Zagreb, ki ga konec tedna čaka obračun z Meškovom, je slavil z 29:20. Matevž Skok si je prislužil pohvale za 13 obramb, David Miklavčič je dal dva gola, Darko Cingesar pa nobenega.

Velenjčani so ugnali bosanske prvake. | Foto: Liga Seha Gazprom Velenjčani so ugnali bosanske prvake. Foto: Liga Seha Gazprom

V Šaleški dolini so se razšli s trenerjem Markom Šibilo, pod vodstvom njegovega naslednika Boruta Plaskana pa so dosegli prvo zmago. Slovenski podprvaki so na kolena položili tekmece iz Hercegovine in na svoji peti tekmi v regionalnem tekmovanju dosegli drugo zmago. V vratih je bil odličen Rok Zaponšek (17 obramb), razigrani sta bili krili Niko Medved in Matjaž Brumen (oba po pet golov).

"Tekmo smo začeli nekoliko nervozno, nismo igrali tako, kot znamo. Kljub temu nismo zganjali panike, v zaključku prvega polčasa ulovili tekmeca, v nadaljevanju pa počasi, a zanesljivo ušli na varno razliko. Tekma je bila težka, saj ima Izvidjač na voljo izjemne posameznike na zunanjih položajih. Uspeli smo z disciplinirano igro. Čestitke tudi nasprotnikom za prikazano," je po srečanju dejal vratar Zaponšek.

Liga Seha:

Torek, 4. oktober:
Telekom Veszprem : Celje Pivovarna Laško 32:25 (17:13)
Gajić 6, Gaš. Marguč 5, Blagotinšek 1; Mlakar 7, Zarabec 6

Sreda, 5. oktober:
Gorenje Velenje : Izviđač CO   31:24 (14:11)
Medved in Brumen 5; Hrstić 11, Šarac 7

Torek, 11. oktober:
PPD Zagreb : Metalurg 29:20 (13:10)
Mandalinić 5 in Kontrec po 5, Miklavčič 2, Cingesar 0, Skok (13 obramb);  Kosteski in Dragaš po 5